Kdaj se bomo lahko čisto vsi vrnili na svoja delovna mesta tudi po več tednih sproščanja ukrepov za zajezitev širjenja novega koronavirusa, še ni jasno. Mnogi se bodo tudi s čakanja vrnili v popolnoma nov delovni proces. Zaposleni na delovnih mestih, kjer je to možno, bodo po vsej verjetnosti tudi naslednje mesece vsaj delno delali od doma in tako omejili možnosti ponovne razširitve okužb s COVID-19. Podjetja se bodo tako še naprej srečevala z izjemnimi izzivi kako organizirati delo oz. poslovanje.
Naj bo "koronakriza" povod za popolno digitalizacijo vašega podjetja. Fizični dokumenti naj postanejo stvar preteklosti, varno digitalno poslovanje pa vrata v prihodnost.
Kako rešiti težave s pretokom informacij
Največji izziv za mnoga podjetja, ki so morala v času epidemije "preklopiti" na brezpapirno poslovanje, je uspešen pretok informacij in dostop do dokumentov, ki jih zaposleni potrebujejo za svoje delo. "Če je poslovni program 'možgan' podjetja, so dokumenti in informacije njegova kri, ki mora ves čas krožiti, da lahko celotno 'telo' oz. podjetje deluje normalno," ugotavljajo pri podjetju Datalab, ki že leta za svoje stranke išče in razvija optimalne rešitve na področju digitalizacije podjetij.
Brezpapirno poslovanjo od podjetja zahteva, da so digitalizirani tudi vsi tisti viri in dokumenti, ki so bili v pisarnah zaposlenim na voljo v fizični obliki. Da bi se izognili poplavi e-sporočil in nepotrebnemu čakanju na dostop do skupnih virov podjetja, je potrebno vzpostaviti avtomatizirano upravljanje in organiziranje dokumentov. Tukaj vam bo v veliko pomoč orodje eDokumentacija oz. dokumentni sistem, ki omogoča shranjevanje skupnih dokumentov na oblak in varen dostop od doma.
Pomembni trendi prihodnosti
Epidemija COVID-19 in posledična samokarantena sta jasno pokazali, da je digitalizacija najboljša in najbolj varna pot v prihodnost. "Kot razvijalec poslovno informacijskega sistema vidimo eksponentni porast digitalnih dokumentnih arhivov (npr. zaradi potrebe po brezstičnem poslovanju z računovodji), elektronske izmenjave podatkov med podjetji (eRačuni, logistični dokumenti) ter digitaliziranih delovnih procesov, deljenih med deležniki (brisanje barier pri procesih, ki tečejo v ali med poslovnimi subjekti)," ugotavljajo pri podjetju Datalab.
Brezplačen dostop do vrhunskih izdelkov
Pri Datalabu so za vsa podjetja, željna digitalizacije poslovanja, v sklopu akcije Go Digital pripravili širok nabor ukrepov, ki bodo podjetjem omogočali nemoteno in varno poslovanje. Verjamejo v družbeno solidarnost in odgovornost ter zato podjetjem za omejen čas ponujajo brezplačen poslovni program in tudi druga digitalna orodja za optimizirano delo od doma.