Pred štirimi meseci je namreč ameriška vlada poskušala preprečiti objavo študij o prenosu študij s sesalca na sesalca. Ameriški nacionalni znanstveni svetovalni odbor za biovarnost je kasneje presodil, da bi objava rezultatov pomenila grožnjo biovarnosti, zato je raziskovalce pozval, da svojih rezultatov ne objavijo v celoti.
Strah pred nepravilno uporabo
Obstaja namreč bojazen, da bi lahko bioteroristi ali države s slabimi nameni brez težav prišli do ustreznih podatkov, kako v laboratoriju ustvariti virus gripe, ki bi se prenašal med ljudmi. Ali pa bi takšni virusi ušli iz raziskovalnih ustanov in povzročili globalno epidemijo. Mogoče bi se našel tudi kdo, ki bi te viruse ukradel.
Zato pred objavo drugega poročila vlada pravi kaos, saj naj bi bil po pisanju Sci-Tech Today ta še bolj šokanten.
Nevarnost ali korist?
Nekateri znanstveniki menijo, da je nevarnost tovrstnih raziskav prevelika, da bi odtehtala potencialne koristi, spet drugi trdijo, da koristi teh raziskav presegajo tveganja.
"Jasno je, da so takšne raziskave lahko koristne v boju proti omenjeni bolezni. Če predpostavimo, da lahko smrtonosni virus spremenimo v lažje prenosljivega, potem je to resna stvar," je dejal Eric Toner iz Medicinskega centra za biološko varnost na Univerzi v Pittsburghu. Torej lahko omenjene raziskave omogočijo, da bi znanstveniki proti tem oblikam virusov lahko razvili tudi učinkovita zdravila, denimo cepiva.
Ha ha - date pa sliko plišastega virusa! Pa še to - kot že sama barva nakazuje - gre za …
Zame je farmacija od pandemije naprej MRTVA, ker so se takrat razkrinkali celemu svetu !. Zame so to mafija lažnjivci …
Zopet farmacevtska mafija. Kako spretno uporabljajo javne medije, da bi lahko dosegli paniko in pri svojem poslu mastno zaslužili. Poslužujejo …