V sredo konstituirani parlament ima tri mesece časa, da sestavi novo vlado, ali pa se bodo Srbi vnovič odpravili na volitve. Oblikovanje vlade bo težka naloga, saj je v parlamentu razmerje sil med tako imenovanim proevropskim in nacionalističnim blokom precej izenačeno.
Kljub temu se zdi, da bo vlado sestavila zahodno usmerjena koalicija Za evropsko Srbijo s srbskim predsednikom Borisom Tadićem na čelu, saj naj bi na svojo stran pridobila tričlansko koalicijo, zbrano okoli Socialistične stranke Srbije (SPS), ki predstavlja jeziček na tehtnici. Dragan Marković, predsednik Jedinstvene Srbije (JS je s skupaj z upokojensko stranko PUPS v koaliciji s SPS) je izjavil, da se koalicija, katere član je njegova stranka, "noče odpraviti na nove volitve, pač pa bo Demokratski stranki Borisa Tadiča ponudila pomoč pri sestavi vlade".
Koalicija Za evropsko Srbijo z DS na čelu ima ob svojem boku trenutno Liberalno-demokratsko stranko (LDP) in sedem poslancev narodnostnih manjšin. Če se ji pridruži še koalicija SPS, bo prozahodna koalicija imela kar 142 poslancev v 250-članskem parlamentu.