Današnji četrti krog pogajanj med Beogradom in Prištino, ki se je vrtel okoli dokumenta v 14
točkah, ki so jih odposlanci ZDA, Rusije in Evropske unije obema stranema predstavili prejšnji
teden, v nasprotju z nekaterimi optimističnimi pričakovanji ni prinesel nobenega napredka. Omenjen
dokument, čigar vsebina uradno ni znana, je po besedah srbskega premiera
Vojiskava Koštunice popolnoma nesprejemljiv, saj predvideva neodvisno Kosovo.
So pa srbski predstavniki predlagali preučitev "hongkonškega modela vladanja" na Kosovu". Srbski predsednik Boris Tadić je povedal, da bi rešitev lahko predstavljal model dveh sistemov, kot je v veljavi med Kitajsko in Hongkongom. Tako mednarodno priznane meje Srbije ne bi bile spremenjene, nobena od strani pa ne bi smela delati enostranskih potez glede ustavnopravnih vprašanj ali vprašanj glede suverenosti. Po besedah Koštunice se je hongkonški sistem izkazal za "uspešnega, vzdržljivega, stabilnega in funkcionalnega". Velika Britanija je namreč po 156 letih kolonialne oblasti leta 1997 Kitajski vrnila to ozemlje, Kitajska pa je Hongkongu zagotovila veliko stopnjo avtonomije v odnosu na ostalo komunistično državo. Hongkong je tako lahko obdržal kapitalistični sistem, britanski pravni sistem in uveljavljene demokratične pravice ter civilne svoboščine.
Idejo so kosovski Albanci, ki se zavzemajo za neodvisno Kosovo, zavrnili kot povsem neprimerno, saj je primerjava obeh ozemelj nemogoče.
Pogajalska trojka kontaktne skupine, ki jo sestavljajo predstavnik EU Wolfgang Ischinger, ZDA Frank Wisner in Rusije Aleksander Bozan-Harčenko, so napovedali, da bo naslednji krog pogajanj potekal 20. novembra v Bruslju. Ischinger je še pred začetkom današnjih pogovorov dejal, da je trojka pripravljena sprejeti vsak predlog, ki bo sprejemljiv za obe strani, "zato lahko obe strani predstavita svoje dodatne predloge." Udeležitev obeh političnih vrhov je označil kot dober znak, da sta obe strani resni.