Tevez s hat-trickom pokopal Wigan

Foto: Žurnal24 Tevez med proslavljanjem enega od treh zadetkov v mreži Wigana. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Jordan Henderson (desni) bo odslej nosil rdeči dres Liverpoola. (Foto: Reuters) Foto: Žurnal24 Fernando Torres Kieran Richardson Foto: Žurnal24 Fernando Torres Lee Cattermole Foto: Žurnal24 Foto: Žurnal24 Glen Johnson Javier Mascherano Foto: Žurnal24 Navijaci zastave sali Anfield Foto: Žurnal24 Michael Turner Lorik Cana Steven Gerrard Foto: Žurnal24 David Ngog Michael Turner Foto: Žurnal24 Fernando Torres Paulo da Silva Foto: Žurnal24 Fernando Torres

Your browser doesn’t support HTML5 video

Manchester City je v zadnji tekmi 32. kola Premier League proti Wiganu (3:0) prišel do novih treh pomembnih točk v boju za uvrstitev v Ligo prvakov. Prvi junak Carlos Tevez s hat-trickom.

Manchester City še naprej ostaja v igri za četrto mesto in uvrstitev v elitno Ligo prvakov. Po zmagi na zadnji tekmi 32. kola Premier League s 3:0 proti Wiganu, vse tri zadetke je v le 12 minutah zabil Argentinec Carlos Tevez, so se sinje modri prebili na peto mesto. Za četrtim mestom, ki ga drži londonski Tottenham, zaostajajo le dve točki.

V dirki za četrto mesto in igranje (vsaj) v kvalifikacijah za Ligo prvakov pa počasi zmanjkuje časa za Liverpool. Za Redsi je podpovprečna sezona in mesto v elitnem evropskem tekmovanju je ostal zadnji cilj, v doseganju le-tega pa Rafael Benitez in njegovi fantje nimajo več pravice do napake. Na Anfield je v nedeljo prišel revitalizirani Sunderland in obetala se je vse prej kot lahka naloga.

Zola pobegnil v Italijo, Bilić rekel ne
Agonija West Hama na dnu lestvice se nadaljuje. Vse je bilo že pripravljeno za to, da bi "padla" glava trenerja Gianfranca Zole, a se lastniki niso mogli poenotiti okrog naslednika, Zola pa je medtem pobegnil v Italijo, kjer se je po premisleku odločil, da ne bo odstopil. Hrvaški selektor Slaven Bilić je že zavrnil namige o povratku v klub, za katerega je nekoč igral.

Toda že po treh minutah je Fernando Torres s pravo mojstrovino premagal v zadnjih kolih nepremagljivega Craiga Gordona. Redsi bi ob polčasu vodili tudi s tremi ali štirimi goli (največ priložnosti je, zanimivo, zapravil branilec Daniel Agger), a so na odmor odšli z "le" 2:0, ki so bili delo drugega branilca Glena Johnsona. Nasploh je lahko angleški selektor Fabio Capello zadovoljen s predstavo "svojih" Angležev, saj se poleg Johnsona v boljšo formo, kot kaže, vrača tudi Steven Gerrard, ki je pokazal nekaj izvrstnega razumevanja in akcij z Maxijem Rodriguezom. Končnih in zelo lahkih 3:0 je z novim lepim zadetkom postavil Torres in Liverpool se je pred jutrišnjo tekmo Manchestra Cityja povzpel na peto mesto. To je bil že Torresov 18 gol na 21 tekmi v letošnji Premier League, le ugibamo pa lahko, kako visoka bi bila številka, če Španec precejšnjega dela sezone ne bi izpustil zaradi poškodb ...

Vrhunci tekme Liverpool : Sunderland

Manchester United ni imel posebnih težav na gostovanju pri Boltonu, 14. moštvu elitne angleške lige. Pravzaprav so jim domačini pomagali sami – Jlloyd Samuel je bil z avtogolom namreč zaslužen, da je Manchester povedel. Naslednja zadetka je prispeval Dimitar Berbatov. Najprej je zadel v 68., nato pa še v 79. minuti srečanja. Četrti vražji gol pa je prispeval Darren Gibson v 89. minuti. S to zmago so se gostje znova povzpeli na vodilno mesto Premier League.

Vrhunci tekme Bolton : Manchester United

Glavni strelski junak Chelseaja je bil Frank Lampard, ki je v mrežo Ville pospremil kar štiri žoge, od tega sta bili dve enajstmetrovki. Dva gola je dodal Florent Malouda, enega pa Salomon Kalou. Edini zadetek za goste je bil še v prvem polčasu delo Johna Carewa.

Lampard je v dresu modrih zabil že 150 zadetkov, kar ga postavlja na tretje mesto večne lestvice pri Chelseaju. "Če delaš iz dneva v dan tako marljivo kot on že leta in leta, potem je jasno, da govorimo o nogometašu svetovnega kova," je o Lampardu dejal pomočnik trenerja pri Chelseaju Ray Wilkins. Lampard pa je dodal: "Zelo sem ponosen na svoj 150. zadetek za Chelsea. S tem sem prehitel Petra Osgooda in vesel sem, da se me omenja s tako zvenečimi imeni."

Vrhunci tekme med Chelseajem in Aston Villo

Arsenal se je le z remijem opekel pri Birminghamu. Po napaki Manuela Almunie je na 1:1 izenačil Philips v 90. minuti, topničarje pa je v vodstvo 9 minut prej popeljal Samir Nasri.