Sanjska predstava Šeška! Slovenec v kali zatrl vse upe nasprotnika (video)

Šeško je z dvema goloma in asistenco pomagal Leipzigu do visoke zmage.

Slovenski nogometni zvezdnik Benjamin Šeško je na tekmi 5. kroga nemške bundeslige dosegel dva gola ter asistenco za Leipzig in s tem izdatno pomagal svoji ekipi do zmage proti Augsburgu (4:0). Šeško je sicer imel v letošnji sezoni v bundesligi do današnje tekme še prazno strelsko statistiko, a je to zelo hitro popravil v obračunu z bavarsko ekipo.

Prvič je zadel že v 11. minuti, ko je po podaji Loisa Opende prišel do žoge na 25 metrih in po dveh korakih silovito udaril, žoga pa je končala v mreži. Le štiri minute zatem je bilo 2:0, Šeško je žogo po podaji Davida Rauma v kazenski prostor z glavo preusmeril v gol.

V prvem delu bi lahko Augsburg znižal, a je vratar Peter Gulacsi ubranil strel z bele točke Jeffreyja Gouweleeuwa. Že takoj na začetku drugega dela pa je za Leipzig zadel še Openda in potrdil zmago saškega kluba. Za piko na i je zadel še Xavi Simons v 57. minuti, ko je žogo do Nizozemca spravil veliki junak tekme, Šeško.

Leipzig je z novo zmago začasno skočil na drugo mesto z 11 točkami, za vodilnim Bayernoma pa zaostaja za dve točki. Do konca kroga ga lahko prehiti le še Enitracht Frankfurt, ki je trenutno pri devetih točkah.

Slavje Olimpijinih tekmecev

V preostalih popoldanskih tekmah je igral tudi Heidenheim, prvi tekmec ljubljanske Olimpije v konferenčni ligi naslednji teden. V Mainzu je slavil z 2:0. Za goste je v prvem delu zadel Marvin Pieringer, Heidenheim pa je dobro uro igral z igralcem več, saj je Andreas Hanche Olsen dobil drugi rumeni karton. V 80. minuti so bile moči spet izenačene, Niklas Dorsch je namreč dobil rdeči karton, je pa nato Jan Schoppner v 86. minuti zadel za končnih 2:0.

Povratnik med prvoligaše St. Pauli je prvič v sezoni zmagal. Na gostovanju je presenetil Freiburg, že v 12. minuti je zadel Elias Saad, pri domačih je Vincenzo Grifo zapravil najstrožjo kazen, Oladapo Afolayan pa je ob koncu prvega dela podvojil prednost Hamburžanov. Domači so nato sicer zadeli, a gol zaradi prepovedanega položaja ni obveljal, je pa Saad potrdil uspeh St. Paulija z drugim golom na tekmi.

Borussia Mönchengladbach je do treh točk z Unionom prišla dobesedno v zadnjih sekundah dvoboja, saj je Tomaš Čvančara zadel v osmi minuti sodnikovega dodatka za 1:0. Podoben je bil tudi finiš na tekmi Wolfsburg - Stuttgart; domačini so dvakrat vodili, gostje so tudi zapravili najstrožjo kazen, potem pa je v sedmi minuti sodnikovega dodatka za 2:2 poskrbel Deniz Undav.

Bayern in Bayer z delitvijo točk

V osrednji tekmi 5. kroga nemške nogometne bundeslige pa sta se v Münchnu Bayern in branilec naslova Bayer Leverkusen razšla z neodločenim izidom 1:1. Bayern je ostal prvi na lestvici, Bayer pa je po Leipzigovi zmagi zdrsnil na začasno tretje mesto.

Težko pričakovan obračun nemških velikanov, s katerim so v bavarski prestolnici začinili praznični Oktoberfest, je postregel s precej taktično predstavo brez tveganj in z dvema lepima zadetkoma.

Prvi so se razveselili gostje v 31. minuti, ko je Bayern z nesporazumom v obrambi tekmecem podaril udarec iz kota, po tem pa je od daleč silovito udaril Robert Andrich. A je že osem minut pozneje Aleksandar Pavlović odgovoril na podoben način, ko je dobil žogo na 25 metrih in natančno meril po sredini; vratar Leverkusna Lukaš Hradecky se je žoge dotaknil, ni pa je mogel ustaviti.

Takoj na začetku drugega dela je Serge Gnabry v eni akciji najprej zadel vratnico in potem še prečko. Bayern je imel v nadaljevanju terensko premoč in nekaj polpriložnosti, a se izid ni več spremenil.

Takšen razplet pomeni, da je Bayern prvič v sezoni ostal brez zmage, zdaj je pri 13 točkah za štiri zmage in neodločen izid. Edini prav tako še neporažen klub v ligi pa je Šeškov Leipzig (tri zmage, dva remija) pri 11 točkah.