Olimpija še korak bližje želenemu cilju

Nogometaši Olimpije so v 29. krogu Prve lige Telemach v Ljubljani premagali CB24 Tabor Sežano z 1:0 (1:0).

Olimpija je storila še en korak proti osvojitvi naslova državnega prvaka. Pred lepo zapolnjeno glavno tribuno stoženskega stadiona je premagala zadnjeuvrščeni Tabor, toda z igro gledalcev zagotovo ni navdušila. Čeprav si je z zgodnjim vodstvom pripravila lepo osnovo, da poleg rezultata poskrbi tudi za umetniški vtis, tega ni storila in je lahko na koncu celo srečna, da anemične igre v fazi napada Sežanci niso kaznovali.

Da bodo točke ostale doma, so sicer napovedale že uvodne minute. Sežanci so hitro prejeli gol, potem ko so po kotu v kazenskem prostoru povsem pozabili na Anesa Krdžalića, ki je natančno podajo Timija Maxa Elšnika s strelom z glavo spremenil v vodstvo.

Takoj zatem je imel priložnost še Aldair, a je slabo streljal. Gledalci so pričakovali, da se bodo zeleno-beli po vodstvu sprostili, mogoče so tudi se, a ne v dobrem smislu. Do odhoda v slačilnico so imeli le še eno polpriložnost, Svit Sešlar je po kotu z glavo zadel zunanji del mreže.

Ljubljanska obramba pa je na drugi strani storila kar nekaj napak, ki jih predvsem Fahd Ndzengue ni znal kaznovati. Dvakrat je bil nenatančen s streloma od daleč, najlepšo priložnost pa je zapravil v 41. minuti, ko se je sam znašel pred Matevžem Vidovškom, vendar je medsebojni dvoboj dobil ljubljanski vratar.

Olimpija je bila neprepričljiva tudi v drugem delu. Sežanci so bili boljši tekmec, toda grozili so predvsem s številnimi streli od daleč, najbližje zadetku je bil v 79. minuti Adrijan Zeljković.

Ljubljančani so le dvakrat nevarneje prišli pred sežanska vrata. Prvič, ko je Mario Kvesić takoj, ko je vstopil v igro, z leve strani lepo zaposlil Ruija Pedra, ki pa je s strelom z glavo oplazil prečko, in drugič ob koncu tekme. Takrat so gostje zaigrali na vse ali nič, v obrambi pustili veliko prostora, Aljaž Krefl je neoviran pritekel v kazenski prostor, a streljal nenatančno.