Helios osvojil Laško

Košarkarji Heliosa so v zaostali tekmi 12. kola lige Telemach premagali Zlatorog s 67:63. Domžalčani imajo novo moč, in sicer najmlajšega iz dinastije Lorbek - Klemna.

12. Šenčur CP K. 12
Domžalčani, ki jih je okrepil Klemen Lorbek, a še ni igral, so v Laškem takoj vzpostavili pričakovano razmerje moči na parketu in pobegnili. V šesti minuti je Aleksej Laškevič zadel za 15:6, še pet točk višja pa je bila prednost Heliosa ob koncu prve četrtine. Za 27:13 je poskrbel Dejan Delić s tremi točkami zapored. Tudi v drugem delu igre so izbranci Rada Trifunoviča bolj ali manj zlahka nadzorovali potek tekme in Laščanom niso pustili preveč blizu. Veliko zaslug za Zlatorogov neuspešen lov na Helios tiči tudi v dejstvu, da so gostitelji v prvem polčasu za tri točke metali katastrofalnih 1:16.

Domačemu trenerju Alešu Pipanu se je tako uresničitev želje (odigrati eno boljših tekem in omejiti lastne napake) vse bolj oddaljevala. Žarek upanja je posvetil v 29. minuti, ko so se domačini približali le na pet točk (45:50) in le napovedali bolj zanimivih zadnjih deset minut. V teh so Laščani s trojko Nejca Strnada takoj izenačili, nato pa so bili bolj ali manj ves čas rahlo v ospredju spet gosti. Ko je Goljović sedem sekund pred koncem zgrešil trojko za izenačenje, je bilo upov za domače dokončno konec.