Agüero prinesel točko na derbiju

Manchester City in Liverpool sta se razšla brez zmagovalca.

Manchester City in Liverpool sta povečala zaostanek za vodilnim Chelseajem in drugouvrščenim Tottenhamom, saj se je njun medsebojni dvoboj končal z izidom 1:1. Za delitev točk je v 69. minuti poskrbel napadalec domačega Cityja Sergio Agüero, ki je zadel iz bližine.

James Milner je goste sicer popeljal v vodstvo v 51. minuti, ko je uspešno izvedel enajstmetrovko po prekršku Gaela Clichyja nad Robertom Firminom v kazenskem prostoru domačih. Meščani so izid izenačili po natančni podaji Kevina De Bruyneja pred gol, kjer je Argentinec iz prve poslal žogo za hrbet Simona Mignoleta. Agüero je sicer šele prvič v sezoni premagal vratarja enega izmed prvih sedmih klubov na lestvici.

V zadnjih minutah bi si lahko obe moštvi priigrali vse tri točke, a je bil Adam Lallana nenatančen z oddaljenosti šest metrov od gola, na drugi strani zelenice pa je bil podobno nezbran v odločilnem trenutku tudi Agüero.

Z domačo zmago proti Southamptonu z 2:1 si je dve točki prednosti pred Cityjem in tri pred Liverpoolom zagotovil Tottenham. Londončani so hitro povedli z močnim strelom Christiana Eriksena, nato pa je z enajstmetrovke v polno zadel še Dele Alli. Svetniki se niso predajali, na začetku drugega polčasa pa je domače vodstvo prepolovil James Ward-Prowse, ki je zadel z bližine. Kasneje so Spurs mirno odbijali napade Southamptona.

Mesto na lestvici je pridobil tudi Manchester United, ki je na petem mestu preskočil v zadnjem času povsem nerazpoloženi Arsenal. Rdeči vragi so tokrat s 3:1 premagali Middlesbrough, tekma pa bi znala imeti še tretji polčas, saj se je med nogometaši obeh ekip iskrilo v tunelu, ki pelje z in na igrišče.