Snaga začenja z akcijo za zmanjšanje količine zavržene hrane, pravijo, da moramo najprej spremeniti odnos do hrane: "Naš cilj je zmanjšati količino zavržene hrane in doseči, da hrana ponovno postane vrednota." V okviru kampanje so organizirali delavnice, s katerimi svetujejo ljudem pri načrtovanju nakupov hrane za obroke, danes pa so na odnos do hrane opozarjali s pomočjo 50 smetnjakov za smeti, ki so mimoidoče pozivale k boljšemu odnosu do hrane. Mimoidoče so mimoidoče pozival, da so "site zavržene hrane".
Vsak zavrže več kot 70 kilogramov hrane
Posameznik v Sloveniji letno odvrže nekaj več kot 70 kilogramov hrane, kar pa je veliko bolje kot je bilo na primer leta 2008, ko smo v Sloveniji zbrali več kot 197 kilogramov na posameznega prebivalca letno.
Zavržemo manj hrane
Na statističnemu uradu ugotavljajo, da se je količina nastale odpadne hrane v obdobju 2008–2013 v Sloveniji zmanjšala za 63 odstotkov – v letu 2008 smo je proizvedli okoli 400.000 ton, v letu 2013 pa okoli 149.000 ton.
Pozitivno pa je tudi, da se delež reciklirane odpadne hrane od vse nastale odpadne hrane se je v tem obdobju povečal za 24 odstotnih točk. Tako smo lani reciklirali nekaj manj kot tretjino odpadne hrane.