Na vladi računajo, da bi davčne blagajne uveljavili do 1. januarja naslednje leto, v primeru hitrih postopkov pa bi lahko do njihove uvedbe prišlo že 1. oktobra letos.
Potrebovali jih bodo vsi - tudi fizične osebe - ki poslujejo z gotovino in izdajajo račune. Državna sekretarka na ministrstvu za finance Mateja Vraničar je izpostavila, da bo "uvedba davčnih blagajn zajela čim širši krog zavezancev, izjeme bodo določene zelo restriktivno".
Država si, po besedah Vranilčarjeve, od uvedbe novih davčnih blagajn na letni ravni obeta od 50 do 100 milijonov več pobranega davka na dodano vrednost. Za vzpostavitev sistema pa naj bi potrebovali okoli dva milijona evrov.
Vlada bi po predlogu finančnega ministrstva uvedla sistem, ki shranjuje podatke o računih pri finančni upravi v realnem času. Blagajne bi bile tako prek spleta povezane z informacijskim sistemom Fursa, ki bo beležil podatke o računih. Informacijski sistem Furs pa bo preveril poslane podatke še pred izdajo in nato poslal blagajni posebno enkratno identifikacijsko številko računa, ki se izpiše na računu. Postopek traja manj kot 2 sekundi. S takšnim postopkom Furs pred izdajo verificira izdani račun.
PRAVILNO !<br /><br />Me pa edin moti to da jih ne uvedejo že spomladi ...
Katera kurba je spet zavlekla za leto dni.Hrvati so v letu dobili 800 mil.eurčkov več.Mi bi vsaj polovičko.Ampak NE.Sekaj po …
a tud za prostitutke?