Glede na prejšnjo anketo je po besedah predstojnika CRJM Nika Toša opazen zlasti upad podpore Virantovi listi, ki bi jo volilo 9,3 odstotka vprašanih.
Po anketi, opravljeni konec oktobra, bi Državljansko listo Gregorja Viranta volilo še 18,4 odstotka vprašanih. Anketa je po Toševih besedah pokazala, da je del Virantovih volivcev odšel k drugim strankam in ne med neopredeljene, od tega del med desne, del pa med leve stranke.
SLS in NSi ne bi šla v parlament
Na desnici so se glasovi porazdelili med SDS, NSi in delno tudi SLS, na levici pa med DeSUS, Listo Zorana Jankovića in SD, je povedal Toš.
Po izidih ankete je sicer trdno v vodstvu SDS, ki bi dobil 22,5 odstotka glasov (konec oktobra 18,3 odstotka). Druga je Lista Zorana Jankovića, ki bi jo volilo 15,9 odstotka (oktobra 14,7 odstotka). Na tretje mesto pa se uvršča Virantova lista.
Četrti bi bil DeSUS, ki bi ga volilo 5,9 odstotka vprašanih (oktobra 2,9 odstotka). Sledil bi mu SD, ki bi ga volilo 5,6 odstotka vprašanih (oktobra 4,3 odstotka). SLS bi volilo 3,3 odstotka vprašanih (oktobra 1,2 odstotka), NSi pa 2,7 odstotka vprašanih (oktobra 1,2 odstotka). TRS bi dobil 1,8 odstotka, SNS 1,4 odstotka, Zares in LDS pa vsak po 0,5 odstotka. Zadnjim trem omenjenim strankam je podpora glede na oktober padla.
Vedno več odločenih
Koga bi volili, ne ve še 30,2 odstotka vprašanih, medtem ko je bilo konec oktobra neopredeljenih še 33,6 odstotka. Anketa je tudi pokazala, da se število tistih, ki so že dokončno odločeni, koga bodo volili, povečuje. Takih je namreč 64 odstotkov vprašanih, medtem ko jih je bilo konec oktobra 54 odstotkov. Da se bodo volitev zagotovo udeležili, pravi 69 odstotkov vprašanih.
Mislim, da je to, kar je naredil Virant hujše od tiste Golobičeve laži. Golobič se je novinarju samo zlagal, sicer …