“Že večkrat smo napovedali, da bomo pri sankcioniranju Mobitelove zlorabe prevladujočega položaja s paketom Džabest, ki je Mobitelovim tekmecem povzročila nekaj sto milijonov evrov škode, šli do konca.” Tako so v Simobilu pojasnili, zakaj so zoper Evropsko komisijo (EK) vložili tožbo na evropskem sodišču.
Simobil je že marca 2009 od EK zahteval, naj razišče sume zlorab, nekaj tednov pozneje pa je Tušmobil Mobitel prijavil še na urad za varstvo konkurence
(UVK).
Povsem običajna praksa
“Komisija se je odločila, da zadeve ne bo preiskovala, saj je postopek že tekel pred UVK, kar je povsem običajno. Mi smo takrat celo podprli idejo, naj zadevo preiščejo oni, vendar so nato prijavo Simobila vseeno odstopili nam,” je pojasnil takratni direktor UVK Jani Soršak.
Državni konflikt interesov
“Dvomimo, da bi država, ki ima tako podhranjen urad za varstvo konkurence in je hkrati stoodstotni lastnik Mobitela, lahko uspešno in nepristransko zaključila tako kompleksen primer,” so še pojasnili v Simobilu.
Vršilec dolžnosti direktorja UVK Damjan Matičič pa je zagotovil, da postopek vodijo strokovno in zakonito. “UVK je vodil tudi postopke proti pošti, elektrodistributerjem, Telekomu in bankam, kjer je država večinska lastnica, ter izdal odločbe o kršitvah,” je spomnil.
Ta tožba pa ni v skladu z evropskim socialnim dialogom. Naj se Telekom Austria malo zamisli. Na Simobilu pa naj …
Joj ti jokavci od Simobila, namesto da bi prah pometli pred svojim pragom, se vedno znova obračajo in drihajo po …
ja pa bi še oni dali ven kako dobro ponudbo. logično, da če ti mobitel ponuja več, boš šel k …