Stranka LMŠ bi, če bi bile volitve jutri, dobila 18,7 odstotka glasov. Sledili bi ji SDS s 15,1 odstotka glasov in SD z 8,3 odstotka, kaže anketa Barometer, ki jo je za Delo opravila agencija Mediana.
Če bi bile volitve jutri, bi četrto mesto zasedla Levica, ki bi prejela 6,2 odstotka glasov, sledile bi ji NSi (4,9 odstotka), SNS (3,6 odstotka), DeSUS (2,9 odstotka), SAB in SMC (po dva odstotka) ter SLS (1,6 odstotka).
Najbolj podpora padla Levici
LMŠ, ki jih podpora zopet raste, je glede na prejšnji mesec pridobila 2,1 odstotne točke, SD 1,3 odstotne točke, SMC pa 0,9 odstotne točke. Vse ostale stranke so podporo izgubile. Najbolj je padla Levici, za 2,2 odstotne točke. SLS je podpora padla za 1,1 odstotne točke, NSi za 0,7, DeSUS za 0,3, SAB za 0,2, SDS pa za 0,1 odstotne točke. SNS je ohranila enako podporo.
15,2 odstotka vprašanih ne ve, koga bi volilo, 12,7 odstotka jih ne bi volilo nobene stranke. Preostali niso želeli odgovoriti (2,8 odstotka) ali pa bi oddali prazno glasovnico (0,3 odstotka).
Vlada dela za slabo trojko
Delo vlade kot zelo pozitivno ocenjuje 5,8 odstotka vprašanih, kot pozitivno pa 24,7 odstotka. 34,8 odstotka vprašanih delo vlade ocenjuje z oceno srednje, 19,7 odstotka vprašanih pa z oceno negativno. Kot zelo negativno delo vlade ocenjuje 10,4 odstotka vprašanih, 4,6 odstotka pa jih njenega dela ne zna oceniti. Skupno je vlada dobila povprečno oceno 2,95, kar je enako kot prejšnji mesec ter slabše kot aprila, ko je prejela povprečno oceno 3,05.
Vlada je sicer v prvih šestih mesecih delovanja v primerjavi s tremi predhodnicami obravnavala in sprejela najmanj zakonodajnih predlogov, ugotavljajo pri Delu.
DZ je za svoje delo prejel povprečno oceno 2,69, kar je nekoliko manj kot mesec pred tem.
Največji padec zabeležil Cerar
Na vrhu Barometra pri priljubljenosti politikov ni sprememb. Še naprej je na prvem mestu predsednik republike Borut Pahor, drugi je premier Marjan Šarec, tretja pa evropska poslanka Tanja Fajon. Na zadnjih treh mestih so predsednik SDS Janez Janša, predsednik SMC Miro Cerar (ki je zabeležil največji padec) in predsednik DeSUS Karl Erjavec.
Mediana je anketo izvedla med 28. majem in 6. junijem, v njej pa je sodelovalo 744 oseb.
Google je plačal za vsak teden dela na spletu od doma 5000 do 8000 evrov. Prvi teden zaslužim 7286 evrov …
Uf upajmo da se ta bipolarni arhaični svet malo spremeni v možganski levi hemisferi, ker drugače nas bo odnesel še …
Upam, da za šarca niso upokojenci, ki jih je pustil na cedilu.