“Priznam, da sem volila Franca Kanglerja. Zdaj sem prišla sem, da jim povem, da jim ne zaupam več in da je čas, da odidejo,” je bila jasna ena izmed Mariborčank pred stavbo mariborske občine.
Hobotnica za Mikla
Predstavniki skupine na Facebooku Franc Kangler naj odstopi kot župan Maribora so spekli hobotnico in jo odnesli Francu Kanglerju in mariborskim mestnim svetnikom. Sprejela sta jih podžupan Milan Mikl in direktorica mestne uprave Milica Simonič Steiner.
Na čelu skupine je bila Vesna Vuk Godina, ki je pred občino prebrala pet tez, ki so jih potrdili na anketi: Kangler mora uradno nemudoma odstopiti kot župan, mestni svet pa se mora takoj (samo)razpustiti. Zahtevajo tudi, da se Kangler odpove mandatu državnega svetnika, da se izključijo vsi radarji ter razveljavijo vse zaposlitve v javnih podjetjih in na občini, ki so bile sklenjene po 1. decembru letos. “To so zahteve več kot 33 tisoč podpornikov strani na Facebooku,” je povedala Vuk Godinova in dodala: “Če njihovih zahtev ne bodo uresničili, člani pripravljajo nov shod v prvi polovici januarja z naslovom Končni udarec.”
Mikl je predstavnikom povedal, da na njihove zahteve ne more odgovoriti, da pa jih bo prenesel mestnim svetnikom. “Evidentiranih imamo več kot 90 tisoč volilnih upravičencev. Do naslednjih volitev ni več daleč in takrat bodo lahko novi izvoljeni tako župan kot mestni svetniki,” so poudarili predstavniki protestnikov.
Prižgali sveče
Pred Okrožnim državnim tožilstvem pa so zaradi priprtih po tako imenovani 3. mariborski vstaji prižgali bele sveče.
Kot poroča današnji Večer, je tožilstvo za priprte, ki se jim očita kaznivo dejanje napada na policista, sodišču predlagalo podaljšanje pripora za dva meseca, torej do 3. marca. Neuradno, kot piše Večer, sodišče o predlogu še ni odločilo. Za deset obtoženih sodelovanja v skupini, ki uradni osebi prepreči uradno dejanje (ti so prejšnji teden zanikali krivdo), pa datum sojenja še ni določen. V ponedeljek pa so starši, prijatelji in podporniki protestirali pred mariborskim sodiščem.
V Ljubljani nihče v priporu
Kljub izgredom na protestih v Ljubljani, ko je bilo pridržanih 33 kršiteljev, od njih ni nihče v priporu; po policijskem pridržanju so bili vsi izpuščeni. In to čeprav je bila po besedah pristojnih s Policijske uprave Ljubljana večina pridržanih v preteklosti že obravnavana za različna kazniva dejanja in prekrške, tudi z elementi nasilja.
Marjana, si ena redkih ki vidiš tako kot je v resnici. Da se razumemo, sem odločno proti VSAKRŠNEM nasilju, se …
Tisti, ki je vrgel kocko naj bo kaznovan. S tem se vsi strinjamo. Ampak kaj ko večina tistih, ki so …
Med nasilneži v Ljubljani in Mariboru ni velike razlike. Bilo je precej dobro organiziranih, , vodenih oz ozadja za 50 …