Udeleženci pohoda, ki so se zbrali pred osnovno šolo v Fari, so svoj protest najprej izrazili na spontanem mitingu. Tu je med pozivi vladi, da naj odstrani ograjo na obmejnem območju, ki je vedno živelo složno in povezano in kjer do zdaj ni bilo migrantov, prevladovalo geslo "Ograja mora pasti".
Med svojim pohodom proti sosednji nizvodni vasi Slavski laz pa so ograjo na več mestih okrasili in jo ponekod opremili s protestnimi napisi. Da bi čolnarjem, ki so se udeležili spusta po Kolpi, omogočili vrnitev na obrežje, so del žice tudi prerezali.
Pohod je sicer ob pomoči kostelske civilne pobude, ki nasprotje žični ograji ob meji, in je do zdaj spletno ter drugače zbrala približno šest tisoč podpisov protestne peticije, pripravilo Turistično športno društvo Kostel.
Dodala je, da so se pri svojem protestu združili vsi ljudje ob tamkajšnji Kolpi, tako krajani kot občinski svetniki, njihovi hrvaški sosedje onkraj Kolpe in vsi, ki menijo, da je ograjevanje meje napačna poteza vlade.
Predsednik hrvaške Udruge Kupa z Broda na Kolpi in predsednik tamkajšnjega mestnega odbora Davorin Klobučar pa je opozoril, da Kolpa ni bila nikoli ločnica.Hrvaška in slovenska stran ob Kolpi dobro sodelujeta, to kar se zdaj dogaja, pa je norost, je ocenil.
Tista država, ki ni sposobna braniti svojih meja ne more biti suverena država. Da pa v politično razdeljeni domovini obstojajo …
Madžari so bodoče žico menjali z drugim tipom ograje.
bravo žico prerezat in odsranit, to je delal samo hitler da je imel bodećo žico