Pri določitvi višine minimalne plače se v Sloveniji po veljavni zakonodaji upošteva rast cen življenjskih potrebščin, lahko pa tudi gibanje plač, gospodarske razmere oziroma gospodarska rast in gibanje zaposlenosti. Znesek minimalne plače za tekoče leto določi minister po predhodnem posvetovanju s socialnimi partnerji in ga objavi v Uradnem listu.
Na nasprotnih bregovih
Vprašanje minimalne plače je socialne partnerje sicer že večkrat razdelilo, tako pa bi bilo lahko tudi danes. Na delodajalski strani ves čas trdijo, da so spremembe sistema v smer omejitev nujne za zagotovitev večje konkurenčnosti gospodarstva, na sindikalni strani pa so prepričani, da gre za temeljno človekovo pravico do dostojnega življenja, ki se lahko le krepi, zato spremembam v smeri krčenja nasprotujejo.
Tudi o izvajanju ukrepov politike zaposlovanja
Načrt za izvajanje ukrepov aktivne politike zaposlovanja je medtem dokument, ki določa okvir razpoložljivih sredstev za to politiko. Predvidene spremembe načrta sredstva za letos krepijo za 44,3 milijona evrov na 198,75 milijona evrov.
Cilj je, da bi bilo letos v aktivno politiko zaposlovanja vključenih 38.556 oseb in da bi 12.320 teh vključitev pomenilo neposredno zaposlitev. 10.967 vključenih oseb naj bi bilo pol leta po preteku vseh pogodbenih obveznosti zaposlenih.
Kakšen dosežek naše ministrice Anje kopač Mrak!!!! Vsaka čas za sposobnost imet ljudi za norca!
5 pofu**** € ? ? ? BRUTO ? ? ?<br />Ta politična banda nas ima vse že za norce preko …
super minimalec za 5 eur vodstvo javnih zavodov oziroma javnih podjetj pa NEOMEJENO v višave