Okrožno sodišče v Ljubljani se je namreč pritožilo na sklep o potrditvi poenostavljene prisilne poravnave Electe Holdinga, krovnega podjetja v skupini Electa, poroča Siol. Okrožno sodišče je pritožbo vložilo še zadnji dan, preden bi sklep, ki bi Electi Holding odpisal sedem milijonov evrov dolga, postal pravnomočen.
Višje sodišče v Ljubljani, ki bo odločalo o pritožbi, je v dobrem letu že dvakrat razveljavilo sklepe o začetku poenostavljenih prisilnih poravnav, ki so šli na roko družini Janković, navaja Siol.
Lani je ugodilo pritožbi Hete, saj bi prisilna poravnava, ki ne bi odpravila insolventnosti, lahko pomenila zlorabo pravic.
Tega, kar direktorji obljubijo, ne preverja nihče
Višje sodišče je poudarilo, da bi morala že okrožna sodišča, ki potrjujejo poenostavljen prisilne poravnave, preveriti, ali je dolžnik neresnično prikazoval svoj finančni položaj in ali so terjatve morda fiktivne. Tega pa niso preverjali, ampak so le preverili, ali so priloženi vsi papirji, vsebine pa ne preverijo niti notarji, ki listine overijo, ampak le opozorijo na kazensko in odškodninsko odgovornost odgovornih oseb, če so neresnični. Za poenostavljeno prisilno poravnavo prav tako ni potrebna ocena revizorja ali cenilca, tako da navedb poslovodstva ne preverja nihče.
Razveljavitev poenostavljene prisilne poravnave lahko v roku dveh let zahteva vsak upnik, če je bila sprejeta na goljufiv način, kar pomeni, da bi se zaradi pretirano optimističnih napovedi o bodočem poslovanju do ponedeljka državni upniki lahko pritožili tudi na prisilno poravnavo Electe Inženiringa.
dezurni@zurnal24.si
Odpis je legalen in legitimen, ni pa etičen. Zakon o odpisu je sprejela vlada pod vodstvom sedanjega predsednika vlade, zato …
To so pa šolani tajkuni lopovi negdo je vzel kakih 10 000 evrov kredita da je lahko naredu kako streho …
Če ne bi bilo hude kritike ljudi,bi odpis obstal,torej se vidi kakšno sodstvo imamo