“Dejansko je v kraju veliko stanovanj, katerih lastniki si zaradi visokih zneskov na položnicah ne morejo privoščiti toplih radiatorjev. V enem od blokov v Luciji se tako od 23 stanovanj redno ogrevajo le v štirih, v drugem pa imajo na primer od 17 stanovanj hladne radiatorje v šestih. Ker so ventili v številnih stanovanjih zaprti, imajo zato višje račune tisti, ki se (redno) ogrevajo,” razlaga Janez Žgajnar iz podjetja Ogrevanje Piran, ki upravlja bloke v kraju.
Rekorder
Kako nastane račun?
Upravnik stanovanj je zaradi nezadovoljstva odpovedal pogodbo s podjetjem Kommunio, ki daljinsko odčitava stanje na merilnikih porabe toplotne energije po posameznih stanovanjih. Petrol, ki zagotavlja toplotno energijo, pa s Kommuniem nima pogodbe. Kako se torej dejansko izračunavajo zneski na položnicah in katera inšpekcija je pristojna za nadzor? Tržna in stanovanjska inšpekcija trdita, da tega gordijskega vozla ne moreta rešiti, energetskega inšpektorja – naša elektronska pošta se jim je izgubila – pa nam zunaj uradnih ur ni uspelo priklicati.
to je maslo Gregorja Golobiča!!! ...te merilnike, bi mu jih vse zmetal v glavo, pa njegovemu žlahtniku, ki jih uvaža …
Je bil prispevek na nacionalki,v oddaji Tednik,pa je problematika ista,kar tudi jast že eno leto opozarjam vse možne institucije,pa nobenega …
To je rezultat korupcijsko vnešene ene alineje k 94.členu Energetskega zakona, iz katerega so potem mojstri "energetiki", inštalaterji, prodajalci delilnikov, …