Minister Uroš Čufer je na posvetu Združenja nadzornikov Slovenije o prihodnosti upravljanja družb v državni lasti dejal, da je vprašanje korporativnega upravljanja v Sloveniji ena najtežjih tem na mizi.
Vse ostale teme se rešujejo tako, da daš nekam malo več ali malo manj denarja, na področju upravljanja podjetij pa je treba spremeniti obnašanje ljudi, ki jih včasih niti ne srečaš, je dejal, a podrobnih rešitev glede izboljšav korporativnega upravljanja še ni mogel predstaviti, ker ima zaenkrat vprašanj kot odgovorov. Je pa dejal, da namerava vlada novelo zakona o Slovenskem državnem holdingu prenoviti do konca junija, klasifikacijo pa bodo pogledali do konca septembra.
Nadzorni sveti niso profesionalni
Po mnenju ministra obstaja močna povezava med volilnim sistemom in korporativnim upravljanjem, saj nadzorni sveti pogosto odsevajo koalicijsko strukturo in ne odražajo profesionalnosti. Ta povezava je po njegovem eden od pomembnih elementov, ki bi lahko pripeljali do boljšega korporativnega upravljanja. Zakonodaja s področja korporativnega upravljanja v Sloveniji po mnenju Čuferja sicer stoji, o tem je tudi veliko napisanega. V okviru primerjave o tem, kaj so druge države pri tem že naredile, so namreč ugotovili, da je 90 odstotkov vsega pri nas zakonsko že predpisanega.
Celoten sistem korporativnega upravljanja je zato, tako minister, videti kot brezzobi papirnati tiger. "Na papirju je videti hud, v praksi pa ne funkcionira," je dejal.
Zakone se da napisati, kako jih spraviti v življenje, pa je po ministrovem mnenju popolnoma druga zgodba. Uspešnost korporativnega upravljanja je tudi težko meriti, saj je pri tem prisotne veliko subjektivne presoje, je dejal. "Tukaj smo na zelo spolzkem terenu," je dodal.
niso to samo težave..danes je to življenska nevarnost!
Vse je pod nadzorm nje, dok ima Zoki boya ne brini Čefur nje, bo Plagi Bratuška dobila po pi.., če …
za nadzornike ni dovolj, če hodijo na kosilo z člani uprav,<br />in tudi ne, da nadzornice "nadzorujejo" direktorje med rjuhami...