Ministrica naj mu odveže jezik

Foto: Žurnal24 Ivan Zidar, Hilda Tovšak, Borut Farčnik, Dušan Črnigoj, Ivan Demšar, Srečko Gabr
Čista lopata. "Policijsko" soočenje preloženo za najmanj en teden.
Oglej si celoten članek
Urbas in Slodej
Preloženo. Včeraj se je na sodišču pojavil le Slodej, medtem ko je Urbas ostal v celici koprskih zaporov, kjer prestaja leto in pol zaporne kazni zaradi goljufij. "Priča Slodej gre lahko danes domov," se je po dobri uri sojenja odločila sodnica, ki z obravnavo nadaljuje čez en teden.

(Ne)odvezan molčečnosti. Ljubljansko sodišče bo v kratkem notranjo ministrico prosilo, naj kriminalistu Robertu Slodeju dovoli na sodišču izčrpno pojasniti, kako je pridobival dokaze o domnevno nezakonitih poslih šefa SCT-ja Ivana Zidarja. "Soočenja med Slodejem in Antonom Urbasom tako danes še ne moremo opraviti. Ko bomo prejeli odgovor ministrice za odvezo molčečnosti, bo prej treba še enkrat zaslišati Slodeja," se je kljub pričakovanim soočenjem odločila sodnica, ki sodi šefom največjih gradbenih podjetij zaradi domnevne korupcije pri gradnji letališkega stolpa na Brniku.

Pred Ivanom Zidarjem, Hildo Tovšak in Dušanom Črnigojem se bosta kriminalist Robert Slodej in Anton Urbas tako predvidoma šele na enem od napovedanih sojenj v naslednjih tednih soočila o tem, ali je Slodej Urbasa res poslal kot tajnega policijskega sodelavca zavajat nemške kriminaliste, zato da bi tako pridobil dokaze o Zidarjevih nezakonitih poslih. Preko tega pa dovoljenje ljubljanskega preiskovalnega sodnika, da se Zidarju lahko začne prisluškovati.

Dve različni zgodbi
Oba povabljena sta bila zaslišana že prejšnji teden. Domnevni tajni policijski sodelavec je pojasnil, da je Slodej želel preganjati Zidarja, a za to ni imel dokazov, zato je od njega zahteval, naj mu pomaga. Nemškemu kriminalistu Gerhardu Schaffnerju naj bi tako povedal, kar mu je naročil Slodej. Schaffner naj bi nato zadevo posredoval v Slovenijo, slovenska policija pa je nato na podlagi dokazov, pridobljenih iz Nemčije, sprožila postopek – slednji je bil tudi podlaga za izdajo sodne odredbe o telefonskem prisluškovanju Zidarju.

Slodej je izjave domnevnega tajnega policijskega sodelavca označil za neresnične. Kot priča bi prejšnji teden moral nastopiti tudi Schaffner, a so na sodišču prebrali samo njegovo pismo, saj mu nadrejeni niso dovolili pričati.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.