Vlada Roberta Goloba je na začetku mandata načrtovala ustanovitev treh novih ministrstev, med njimi tudi ministrstva za solidarno prihodnost.
Načrte je vladi prekrižala največja opozicijska stranka SDS, ki je z zbiranjem podpisov začela referendumski postopek. S tem želi SDS preprečiti po njenem mnenju nesmotrno porabo davkoplačevalskega denarja, ki bi jo prinesla ustanovitev novih resorjev.
Število minmistrstev bi se iz 17 povzpelo na 20.
Med tem za vlado prisilnim premorom pri vzpostavitvi novih ministrstev je očitno prišlo do razhajanj med koalicijskima strankama oziroma njunima voditeljema.
"S premierjem sem jaz sklenil ustni dogovor, da ministrstva za solidarno prihodnost ločenega ne bo, ampak da razširimo ministrstvo za delo," je za POP TV dejal vodja Levice Luka Mesec.
Pojasnil je, da bodo v referendumski kampanji kljub temu združili moči z Gibanjem Svoboda. Po koncu referenduma pa so v Levici očitno računali na spremembo v planu reorganizacije.
Naloge načrtovanega ministrstva za solidarno prihodnost, ki naj bi ga prevzel prav on, bi Mesec prenesel na ministrstvo za delo. "In da se namesto organizaciji ministrstva posvečamo politikam, ki smo jih obljubili, stanovanjem, dolgotrajni oskrbi in ekonomski demokraciji," je dodal.
Premier Golob se, kot kaže, ne strinja z Meščevim stališčem. "Ko bo zakon stopil v veljavo, bomo morali imenovati ministra, pika," je za POP TV dejal predsednik vlade.
"Mogoče se je ustvaril po nepotrebnem vtis, da gre samo za tri nova ministrstva. Ta zakon je bistveno več, reorganizira celo vrsto sektorjev in jih združuje," je še dodal Golob.
SDS je podpise za referendum o zakonu o vladi sicer začela zbirati 1. septembra. Zbirali jih bodo 35 dni, do 5. oktobra.
gospod vučko je že dolgo časa šef dvk, od njih pa na dan prihajajo zelo čudne in ne ravno pozitivne …
že dolgo časa nismo imeli vlade, ki bi zdržala cel mandat in tako bodo tudi s tokrat ... če šarec …
Čim več denarja lenuhom in čimmanj tistim, ki se trudijo in še delajo za minimalca. Taka je trenutna slika, prava …