Načelno mnenje. Kosova protikorupcijska komisija je po prvi preiskavi o donacijah MOL leta 2008 sklenila, da te ne ustrezajo definiciji korupcije, saj niso našli dokaza o pogojevanju gradbenih poslov z donacijami. Drago Kos zdaj pravi, da se je v dveh letih verjetno marsikaj spremenilo.
Ljubljana. “Parlamentarno preiskovalno komisijo bomo prosili, naj nam odstopi magnetograme,” je o poteku nove preiskave o donacijah Mestni občini Ljubljana (MOL) povedal Drago Kos, predsednik Komisije za preprečevanje korupcije.
Po Baroviču še Janković
Za magnetograme zaslišanj komisije, ki se ukvarja z gradbenimi posli in donacijami MOL, bo Kosova komisija zaprosila po praznikih.
“Nato jih bomo zelo natančno analizirali in pregledali, kaj je bilo povedanega, seveda bomo pregledali še nekaj drugih stvari,” je poudaril Kos. Tako bodo vnovič preverili, ali donacije gradbincev MOL in ravnanje župana Zorana Jankovića v teh primerih ustrezajo definiciji korupcije. Od leta 2006 je namreč 19 podjetij (vsako je doniralo vsaj 50 tisoč evrov) MOL in njenim zavodom skupaj doniralo skoraj pet milijonov evrov.
Drago Kos, Komisija za preprečevanje korupcijeTemelje že imamo – postavili smo jih s trboveljskim primerom.
Prijavo zoper Jankovića je komisija prejela po objavi načelnega mnenja, da je šlo pri ravnanju trboveljskega župana Bogdana Baroviča in njegovi zahtevi po donacijah od gospodarske družbe za korupcijo. Po Kosovih besedah je bila prijava zoper Jankovića zelo splošna in je sledila načelnemu mnenju komisije o zadevi v Občini Trbovlje.