Boj za patent |
Korejsko podjetje RNL želi patentirati kloniranje psov, a si ekskluzivne pravice za to želi tudi podjetje BioArts iz San Francisca. Slednje vodi nekdanji direktor podjetja Genetics Savings & Clone. BioArts stranke privablja z internetnimi dražbami, preko katerih so že štirje lastniki psov kupili pravico do kloniranja svojih ljubljenčkov. |
Vztrajna lastnica
Booger je umrl leta 2006, potem ko je enajst let živel z McKinneyjevo. Njegova lastnica je pred smrtjo poskrbela, da so Boogerju odvzeli celice, in začela iskati podjetje, ki bi ga kloniralo. Najprej se je obrnila na ameriško podjetje Genetics Savings & Clone, ki je kmalu zatem zaprlo svoja vrata, potem ko jim ni uspelo klonirati niti enega samega psa. Genetski material svojega psa je nato prenesla v teksaško gensko banko ViaGen.
Možnost za kloniranje je McKinneyjeva videla v Seulu. Stik z ViaGen sta navezala Lee in podjetje RNL, a jim banka ni predala Boogerjevih celic. McKinneyjeva se ni želela kar tako vdati. Prosila je, grozila, najela odvetnika in zasebnega detektiva, vse, samo da bi prišla do tako želenih celic. Ko so že skoraj obupali, je genska banka le popustila in jim postavila rok, do katerega so lahko prevzeli Boogerjeve celice.
Kloniranje je južnokorejski ekipi uspelo, in čeprav je morala McKinneyjeva prodati hišo, da je dobila pet malih kužkov, bi vse skupaj brez oklevanja storila še enkrat. Kužke bo lahko odpeljala domov naslednji mesec. V načrtu ima odprtje šole za pse, s katero želi počastiti pokojnega Boogerja, izdajo knjige in pripravo scenarija za film o njeni poti.