Zloraba podatkov za lažne profile. "V tem trenutku bi, če bi lahko, kar nekoga kazensko ovadil. To je čista kraja identitete," nam je povedal jezni bralec, čigar sliko so si nepridipravi sposodili za uporabo neresničnih Facebook računov.
"Obstaja več računov, za katere sem izvedel prek prijateljev. Prvega sem prijavil že prvega junija, a do zdaj nisem prejel še nobenega odgovora odgovornih oseb," razlaga bralec, čigar osebne podatke hranimo v uredništvu. Drugi profil je odkril danes in ga prav tako prijavil. Odgovora zaenkrat še ni prejel.
Foto: Prtscreen Facebook
2. primer lažnega profila
Kot pravi, razmišlja, da bi ob tolikšni obljudenosti socialnih omrežij potrebovali urad za socialna omrežja, na katerega bi se oškodovanci v takšnih primerih lahko obrnili. "Facebook bi lahko bolj koristno uporabil svojo preoglaševano aplikacijo prepoznavanja obrazov, s katero je možno nekoga označiti na slikah. Z njo bi morali iskati tudi dvojnike," meni.
Na lažna profila so ga opozorili prijatelji, v uredništvu pa smo njegovo fotografijo našli še na petih Facebook profilih. Kljub temu ne namerava zapreti svojega računa na Facebooku, saj meni, da "s tem problema ne bi rešili".
Foto: Prtscreen Facebook
1. primer lažnega profila
Bralčeva zgodba je še en primer zlorabe objavljenih podatkov na Facebooku. Informacijska pooblaščenka Nataša Pirc Musar že dolgo opozarja, da moramo biti pazljivejši pri tem, kaj delimo z drugimi. "Bolj se moramo začeti spraševati, kaj imamo na Facebooku. Slednji pač ni zaprto omrežje, je ogromna zbirka osebnih podatkov. Ko je stvar enkrat na internetu, nikoli več ne veš, kje vse še bo in kdo vse ima dostop do tega," nam je denimo dejala pred časom, ko so hekerji vdrli v profil ustanovitelja Facebooka, Marka Zuckerberga.
Čist se strinjam s tabo.
ha ha ha, točn tko!!!
Tu je krivda popolnoma na uporabnikovi strani. Na Facebooku ima možnost nastavitve zasebnosti, kot je naprimer ta, da si ljudje …