"Ne posegam v njegovo ustavno pravico, da lahko glasuje po svoji vesti, ampak gre za to, da je v času postopka neustrezno komentiral odločitev stranke," je Erjavec pojasnil svoj predlog za izključitev poslanca Rezmana iz poslanske skupine (PS) DeSUS.
Z izključitvijo Rezman ne bo imel več ne tehnične podpore ne dostopa do dokumentov in do listin stranke DeSUS, je obrazložil Erjavec. Kot je spomnil, je Rezman oporekal sklepom stranke o kandidatu Henriku Gjerkešu za ministra za lokalno samoupravo, ki je bil v parlamentu potrjen "s prepričljivo večino".
Njegove izjave naj bi razburile tudi članstvo stranke na terenu ter dale vtis razklanosti stranke, kar je Erjavec zanikal.
Na nož tudi z Francem Žnidaršičem
Posveta stranke se je sicer udeležil tudi vodja PS Franc Žnidaršič, ki pa po Erjavčevih besedah ni dajal vtisa, da se strinja z Rezmanovo izključitvijo. Na vprašanje, ali bo predlog izključitve naletel na odpor tudi znotraj PS, je Erjavec odvrnil, da bo o tem PS odločala demokratično, da pa pričakuje podporo vsaj petih poslancev v PS.
Ob tem je poudaril, da od vodje PS pričakuje, da bo spoštoval odločitve sprejete znotraj stranke in v PS. Izjavo Rezmana, da bo morda vrnil mandat, pa je označil kot znanstveno fantastiko in dodal, da pa bi to bilo higienično. Žnidaršič pa je o današnjem posvetu povedal, da je vodstvu stranke predlagal, naj "trikrat razmisli" o izključitvi in da jo je formalno nemogoče uresničiti. Dodal je še, da hoče stranka Rezmana kaznovati zaradi tega, ker je uporabil ustavno pravico do lastnega premisleka in odločitve.
Kaznovan, ker se ni strinjal s stranko
Vili Rezman je minuli teden napovedal, da ne bo podprl strankinega ministrskega kandidata Henrika Gjerkeša, enako pa je dejal tudi Žnidaršič. Ta je svojo nepodporo pojasnil s tem, da zato, ker njegova dobronamerna pripomba, da bi postopki morali potekati drugače, ni bila sprejeta, ampak so ga napadli kot tistega, ki dela razdor v stranki.
Erjavec: 'Nisem kršil nobene pravice'
Prvak DeSUS-a Karl Erjavec zanika, da bi Viliju Rezmanu kratil ustavno pravico do glasovanja po svoji vesti.