"Pristop bi lahko bil drugačen, a ne v zadnjih mesecih, ampak bi se morali leta ali desetletja bolj ukvarjati s cepljenjem," je na vprašanje, ali je bila strategija cepljenja glede na precepljenost v Sloveniji napačna, povedala vodja strokovne skupine za cepljenje Bojana Beović.
Povedala je, da se na različnih ravneh tudi v Sloveniji pogovarjajo o obveznem cepljenju. "Zavedamo se, da je obvezno cepljenje v številnih okoljih nujen ukrep, da ne ogrozimo življenj," je dejala Beovićeva.
Poudarja, da bi poleg cepljenja morali še naprej ohraniti možnost testiranja, a bi moralo biti le to pogostejše. "Testiranje mora biti dovolj pogosto, da najdemo potencialne okužbe," je dejala Beovićeva. "Treba bi bilo pohiteti s testiranjem na 48 ur."
Pomembno je, da ohranjamo šole odprte, kar lahko po oceni Beovićeve naredimo s cepljenjem zaposlenih v šolah in družin, pri otrocih pa pride v poštev samotestiranje, ki ni obremenjujoče. "Tako bi zmanjšali število otrok, ki lahko zbolijo."
Glede nadaljnjega razvoja epidemije je povedala, da bo odvisno tudi od tega, koliko je prebolevnikov, saj natančno tega ne vemo. "Od tega je odvisno, kako hitro se bo val obrnil navzdol," je dejala Beovićeva. "Zamejevanje epidemije s prebolelimi je izredno tvegano, marsikdo hudo zboli in ima trajne posledice. To, na kar opozarjamo ni, kdaj se bo val obrnil navzdol, ampak koliko bo takih, ki bodo potrebovali bolnišnico. V tem valu lahko presežemo število 18 tisoč bolnikov, kolikor jih je bilo v drugem valu. To lahko preprečimo samo s precepljenostjo."
to je res noro, vsaka izjava je bolj nora ... in kot kaže bomo do smrti živel s tem mskam …
g.Beović edino resen podatek je število bolnikov na oddelku za covid...in nič drugega...in prenehajte manipulirat z številkami. V Celju jih …
Desetletja bi se morali bolj spoštljivo ukvarjati s pacienti, ki vam polnijo vrečo. Pa tudi s preventivo za tiste, ki …