Vprašanje starostnikov v prometu bi bilo potrebno sistemsko urediti, so ugotavljali udeleženci simpozija o starostnikih v prometu, ki sta ga skupaj pripravila Policijska uprava Celje in ZŠAM – Center varne vožnje Ljubečna.
"Odziv je bil zelo dober. Pridružilo se nam je približno 50 udeležencev, vsi so se udeležili tudi praktičnega preizkusa vozila in tehnologije v centru varne vožnje in prizorišče zapuščali nasmejani z željo, da se dogodek še kdaj ponovi. Edina dobronamerna pripomba je bila, da bi se moralo takega dogodka udeležiti več nepoklicnih voznikov in starejših žensk," je razložil mag. Elvis A. Herbaj, vodja Oddelka za cesti promet v sektorju uniformirane policije PU Celje. Po njegovih besedah so namreč med udeleženci simpozija prevladovali bivši poklicni vozniki in taki, ki se zavedajo svoje odgovornosti.
Na PU Celje so se preventivnih aktivnosti za starostnike lotili, ker se zavedajo dejstva, da se populacija v Sloveniji stara, posledično pa je v cestnem prometu vedno več voznikov, ki so starejši in potrebni posebne skrbi. "Mimogrede, v Sloveniji je bilo na zadnji dan lanskega leta 181.574 oseb, starejših od 65 let (najstarejša oseba z veljavnim vozniškim dovoljenjem je stara 99 let), ki imajo izdano veljavno vozniško dovoljenje vsaj ene izmed kategorij za vožnjo motornega vozila. Od tega ima 6.263 oseb, ki sicer posedujejo veljavno vozniško dovoljenje, vpisano in dejansko predpisano vsaj eno izmed omejitev uporabe pri vožnji vozila," pravi Herbaj.
hahahaahahahahaha, usi k ste bli tok pametni, me prou zanima, KDO OD VAS UVIDEVNIH LJUDI NI NIKOLI ZAKLEL, KO JE …
Dober komentar!
moj sosed je letnik 1941 pa se tako pelje, da bi se mu še Colin Mcrae cudil. Tu in tam …