9364 ogledov

Šeško podrl rekord Bundeslige, poglejte ta gol

Benjamin Šeško Profimedia
Benjamin Šeško je mrežo tekmecev zatresel še na sedmi tekmi zapored.

Red Bull Leipzig se je od sezone poslovil s točko in četrtim mestom na lestvici, slovenski napadalec Benjamin Šeško pa je še na sedmi zaporedni tekmi Bundeslige dosegel gol. Tokrat je slovenski napadalec proti Eintrachtu v polno nameril v 46. minuti s strelom od daleč po podaji Nicolasa Seiwalda.

To je bil zanj 14. ligaški gol v sezoni, odigral je 31 tekem v nemškem prvenstvu. Skupno je v vseh tekmovanjih zbral 42 nastopov in 18 zadetkov. Šeško je slaba dva tedna pred svojim 21. rojstnim dnevom sicer podrl rekord Bundeslige, postal je najmlajši nogometaš, ki se je na sedmih zaporednih tekmah vpisal med strelce.

A čeprav je s tem golom postavil izid 2:0, Leipzig ni zmagal, saj je Eintracht izenačil na 2:2 in in s tem zagotovil šesto mesto, ki prinaša nastop v evropski ligi.

V zadnjem, 34. krogu je Bayer Leverkusen, ki je že nekaj časa novi prvak, podaljšal niz tekem brez poraza na 51 po 2:1 z Augsburgom. Zdaj že nekdanji prvak Bayern je doživel nov šok po porazu s Hoffenheimom z 2:4

Bayern je s porazom - po vodstvu Bavarcev z 2:0 z goloma v četrti in šesti minuti so domači naredili preobrat, goste pa je potopil Andrej Kramrarić s tremi zadetki v 68., 85. in 87. minuti - zapravil drugo mesto na lestvici, saj ga je prehitel Stuttgart. Ta je s 4:0 premagal Borussio Mönchengladbach. Dva gola je dosegel Serhou Guirassy, ki je tako sezono končal s 17 goli in s tem postavil nov klubski strelski rekord.

Prvaki iz Leverksuna so niz tekem brez poraza podaljšali na 51, zadnja ligaška žrtev v sezoni je bil Augsburg. Za domačesta zadela Robert Andrich in Victor Boniface. Po tekmi so novi prvaki prvič v klubski zgodovini dvignili krožnik za nemškega prvaka.

V Dortmundu je bilo vse v znamenju Marca Reusa, domači zvezdnik se po sezoni poslavlja od rumeno-črnega dresa. Odigral je 294 tekem za Dortmund in dosegel 120 golov, zadnjega danes za 3:0 proti Darmstadtu, preden je v 82. minuti ob navdušenju navijačev zapustil igrišče.

Marco Reus | Avtor: Profimedia Profimedia

Zanimivo pa je bilo tudi v boju za obstanek. Darmstadt je bil že dolgo odpisan, nekaj malega možnosti je imel Köln, a jih je zapravil s porazom v Heidenheimu z 1:4. Tako je pristal na 17. mestu in se neposredno seli v drugo ligo. Na 16., ki prinaša dodatne kvalifikacije s tretjim drugoligašem, pa je bil dolgo Union Berlin. A so se Berlinčani rešili z zadetkom Janika Habererja za 2:1 proti Freiburgu že v sodnikovem dodatku, s tem pa na nehvaležno mesto potisnili Bochum, ta je prepričljivo izgubil z Werderjem z 1:4.

V naslednji sezoni bosta v prvi ligi igrala St. Pauli in Holstein Kiel, ki sta si že krog pred koncem zagotovila prvi mesti v drugi ligi. Za hamburški klub je to vrnitev med prvoligaše po 13 letih, za klub iz Kiela pa sploh prva uvrstitev v elitno nemško konkurenco v zgodovini, postal je 58. klub, ki bo tekmoval v bundesligi. Tretja v drugi ligi je Fortuna Düsseldorf, ki jo čakajo kvalifikacije z Bochumom.

1. Bayer Leverkusen         34  28  6   0  89:24  90
 2. Stuttgart                34  23  4   7  78:39  73
 3. Bayern München           34  23  3   8  94:45  72
 4. Leipzig                  34  19  8   7  77:39  65
 5. Borussia Dortmund        34  18  9   7  68:43  63
 6. Eintracht Frankfurt      34  11 14   9  51:50  47
 7. Hoffenheim               34  13  7  14  66:66  46
 8. Heidenheim               34  10 12  12  50:55  42