3507 ogledov

Drama v Vidmu, tekma prekinjena zaradi infarkta 24-letnega igralca

Evan Ndicka Profimedia
Tekmo v Vidmu prekinili, zgrudil se je Romin nogometaš Ndicka.

Nogometaši Udineseja so v 32. krogu italijanske lige gostili Romo. Tekmo pa so prekinili, potem ko se je v 72. minuti zgrudil igralec rimske zasedbe Evan Ndicka, ki naj bi doživel srčni infarkt.

Štiriindvajsetletni Ndicka se je po bolečinah v prsih zgrudil, zdravniška služba je takoj na igrišče pritekla z defibrilatorjem, a ga ni uporabila. Igralec iz Slonokoščene obale je na nosilih in pri zavesti zapustil igrišče.

Trener Rome Daniele De Rossi je takoj odšel v slačilnico preverit stanje nogometaša. Po desetih minutah premora se je sodnik odločil za prekinitev obračuna.

Takrat je bil izid 1:1, pri čemer je Roberto Pereyra zadel za domače v 23. minuti, izenačil pa je Romelu Lukaku v 64. Jaka Bijol je začel tekmo in bil ves čas na zelenici, njegovega soigralca iz slovenske reprezentance Sandija Lovrića ni bilo v kadru zaradi poškodbe.

Drugouvrščeni Milan je na gostovanju pri predzadnjem Sassuolu igral 3:3. Gostitelji so vodili že z 2:0 in 3:1, vendar so Rafael Leao, Luka Jović in Noah Okafor poskrbeli za točko Milana. Armand Lauriente je pri domačih prispeval dva gola.

A vodilni Inter tega spodrsljaja mestnega tekmeca ni izkoristil. Na domačem San Siru se je s Cagliarijem razšel z 2:2. Formalno bodo morali za nov naslov prvaka prihodnji teden dobiti mestni derbi.

Inter je bil blizu zmagi in na tekmi dvakrat povedel. Najprej po zaslugi Marcusa Thurama (12.), nato pa po zaslugi Hakana Calhanogluja iz enajstmetrovke (74.).

Hakan Calhanoglu | Avtor: Profimedia Profimedia

Toda Cagliari se je obakrat vrnil v igro. Najprej z golom Eldorja Šomurodova (64.), nato z zadetkom Nicolasa Viole (83.).

Inter je tako dokončno zapravil tudi priložnost v lovu na rekordno število točk v sezoni. Rekord bo ohranil Juventus, ki je v sezoni 2013/14 zbral 102 točki.

Napoli je pred tem doživel nov udarec v boju za mesta, ki vodijo v ligo prvakov, igral je le 2:2 s Frosinonejem, potem ko je Walid Cheddira dvakrat zadel za goste, ki so v 30. minuti zapravili še enajstmetrovko. Matteo Politano in Victor Osimhen sta bila uspešna za domače, ki so ob koncu ostali še brez izključenega Maria Ruija.

V petek je Lazio s 4:1 odpravil Salernitano, v soboto pa so bile na sporedu tekme Lecce - Empoli (1:0), Torino - Juventus (0:0) in Bologna - Monza (0:0).

V ponedeljek bosta še obračuna Fiorentina - Genoa in Atalanta - Verona.

1. Inter            32  26   5   1  77:17  83
 2. Milan            32  21   6   5  63:37  69
 3. Juventus         32  18   9   5  45:24  63
 4. Bologna          32  16  11   5  45:25  59
 5. Roma             31  16   7   8  57:36  55
 6. Atalanta         30  15   5  10  55:34  50
 7. Napoli           32  13  10   9  50:40  49
 8. Lazio            32  15   4  13  41:35  49