Slovenija /slovenija/komentarji-in-kolumne
44634 ogledov

Eden mrtev, štirje na intenzivni. Zakaj taka panika?

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Jambor 11:22 17.marec 2020.

    dajte še enkrat prebrite, kar ste napisali: Kdor se je danes okužil in bo kritično bolan, se bo zdravil do 12. maja, če ne bo preživel, bi lahko bil na intenzivni negi do 26. maja, ko bo umrl.

    • janez.zalaznik 11:31 17.marec 2020.

      Kaj vas je zmotilo? Ni mišljena ista oseba, ampak okuženi. Sem malo popravil, upam, da je bolj jasno.

    • Avatar ovca
      ovca 10:21 22.maj 2020.

      Janez, nikoli ti ne bo uspelo napisati članka tako, da bodo manj intiligentni razumeli članek. Žal :)

  • milan000 17:23 17.marec 2020.

    Da pa nekdo tak članek sklobasa skupaj, ki ni ničemur podoben, pa zagotovo ni kriv virus.

  • igorgeus 12:10 17.marec 2020.

    Bo od sedaj naprej za vsak virus tak protokol? Samoizolacija in kolaps javnega zivljenja?

    • AnzeSmolej 14:20 17.marec 2020.

      Od tega naprej bomo ljudje bolj previdni, nekateri bodo panično razkuževali roke do konca življenja. Mogoče bi bilo dobro da povsem opustimo običaj rokovanja.

    • igorgeus 18:58 17.marec 2020.

      za virus, ki se najbolj spominja na gripo, se mi to zdi malo pretirano. ampak to je ocitno samo moje mnenje.

    • Avatar Leon
      Leon 08:20 18.marec 2020.

      Saj to je gripa ! Samo zdravila nam še nemorejo prodajati in služiti na račun gripe ,zato jo zavijajo v tančice in zgodbice .

  • max 01:09 20.marec 2020.

    Že zelo stara definicija statistike. Jaz jem meso, ti ješ zelje, statistično oba jeva segedin. Še nikoli se to ni izšlo, in se ne bo niti sedaj.

  • Avatar ovca
    ovca 10:27 22.maj 2020.

    Janez mene zanima definicija: umrl s kovid - umru zaradi kovid. Logika je, da paše v statistiko, umru s kovid, tudi tisti, ki je umru zato, ker je padel po stopnicah in si zlomil tilnik, pa je imel covid, čeprav ...prikaži več ni simptomov. To je logična razlaga. Kakšna razlaga je pa razlaga naših vrhov oziroma, kako to oni opredeljujejo?

  • Ivo 15:43 17.marec 2020.

    Tole dragi moji je čisto natolcevanje. Nehali so testirat, da bi privarčevali, zdaj pa vsaj kar se mene tiče dramatizirajo. Glej, samozaposleni in mali podjetniki bodo to vlado kljub koroni ven odnesli, čedo vikenda ne sprejme kakšnih ukrepov!

  • slava68 17:09 18.marec 2020.

    Žalostno je to neverjetno omaloževanje nasvetov, kako je treba ravnati, da ne bo naenkrat preveč takšnih, ki rabijo respirator in intenzivno nego, in zdravnikom ne bo treba izbirati, ali pomagati mlajšemu ali starejšemu ogroženemu in s tem starejšega prepustiti boleči smrti.

  • popokatopetl 20:39 17.marec 2020.

    "Nehali so testirat, da bi privarčevali, zdaj pa vsaj kar se mene tiče dramatizirajo." ------------- Pri virusu ki bo pri nas najbrž okužil čez milijon ljudi ampak jih bo 90%+ prebolelo s simptomi kot pri prehladu ali gripi testiranje vsakega ...prikaži večega od slednjih, ki se bo cajtal sam doma v izolaciji, najbrž res ni nujno. Je pa nujno testirat tiste ki morajo v bolnico, pa npr tiste ki morajo delat v stiku z ljudmi itd. So bolj nujne stvari od testiranja ki jih ni, npr razkužilo, maske, ventilatorji...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.