Idejo iz visokošolskega zakona, da bi morali študenti vrniti denar, če ne bi uspešno končali študija, podpira 33 odstotkov vprašanih, 13 odstotkov pa zelo strinja, skupaj torej 46 odstotkov vprašanih. Da se niti strinjajo niti ne strinjajo, jih je odgovorilo 17 odstotkov. S konceptom se ne strinja 18 odstotkov, sploh ne strinja pa 16 odstotkov. Proti tej ideji je tako le tretjina vprašanih, medtem ko jo podpiral skoraj polovica, je pokazala anketa Dela.
V sporu o uskladitvi pokojnin ob sprejemanju rebalansa proračuna je imel prav predsednik DeSUS Karl Erjavec, meni večina vprašanih v Delovi anketi. Da je imel v sporu glede usklajevanja pokojnin prav Erjavec, meni 45 odstotkov vprašanih, 26 odstotkov pa se jih je postavilo na stran finančnega ministra Dušana Mramorja. Da ni imel prav nihče, je odgovorilo pet odstotkov, da oba, pa dva odstotka vprašanih.
Anketo je med 24. in 25. februarjem na vzorcu 400 anketirancev opravil oddelek za tržne raziskave Delo Stik.
Točno tako je bilo včasih in tudi danes bi moralo biti.
Sem pa tudi za : kolikor časa študiraš-prejemaš štipendijo- tolikokrat krat dva moraš državi vrniti delavni- finančni vložek..
Oziroma da bi če ne bi manjkal niti ene ure pri predavanjih da bi bil opravičen plačila tud če ti mogoče nehote kljub trudu ne uspe.