Zato svoj glas na posnetku slišimo drugače

Foto: Profimedia
Foto: Profimedias
To je razlago, zaradi katerega svojega glasu na psonetku ne prepoznamo.
Oglej si celoten članek

Razsikovalci z Univerze v Londonu so pojasnili, zakaj se vsi zgrozimo, ko slišimo svoj glas na posnetku. Kot pojasnjujejo, svoj glas slišimo drugače. Ko poslušamo druge, naši možgani sprejmajo zvočne valove in jih spreminjajo v razumljive strukture.

Iz dveh različnih virov

 

Na drugi strani, pa naši možgani, ko govorimo, zvočno valovanje sprejemajo iz dveh različnih virov - tisti, ki potujejo po zraku in vibracije, ki prihajajo iz glasilk.

"Zvok gre okoli naših sinusov, vseh praznih prostorov v naši glavi in sredjega dela našega ušesa, kar spremniaja način, na katerega slišimo zvok, v primerjavi z govorico drugih ljudi," je dejal Martin Birchall, profesor laringologije.

Ko poslušamo posnetek svojega glasu, lahko slišimo le valovanje zraka, kot da bi poslušali govoriti drugo osebo, zaradi česa se nam naš glas zdi tako drugačen.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • 09:42 3. Julij 2017.

    Pa četudi je kvaliteta snemalnika in zvočnika na najboljšem možnem nivoju, sebe slišiš drugače. Logično, ker lasten govor slišiš preko …

  • 21:03 1. Julij 2017.

    Spustili ste zelo pomembno dejstvo: KVALITETA zvočnika, sistema pred njim, snemalnika...<br />ni vse tako preprosto.

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.