Med občinami po številu okužb še vedno izstopajo občine iz obalno-kraške regije. V Izoli je bilo potrjenih 10 okužb, v Piranu 22 in v Kopru 43. Med preostalimi občinam izstopajo Ajdovščina in Nova Gorica (16), Celje (22), Šentjur (15), Velenje (22), Žalec (23), Domžale (20), Kamnik (13), Kranj (23), Radovljica (20), Škofja Loka (16). V Ljubljani je bilo potrjenih 135 novih okužb, v Mariboru pa 62.
Podatki o sedemdnevni incidenci so podatki slabši za tri regije. Sedemdnevna incidenca je boljša v zasavski, primorsko-notranjski in posavski regiji. "Na ravni države sedemdnevna incidenca znaša 261,3, včeraj je bila 254. Še vedno je obalno-kraška regija z najslabšo incidenco, ki znaša skoraj 448, kar je bistveno slabše kot včeraj, ko je bila 427," je poudarila Bratuša.
Sedemdnevno povprečje število novih primerov je 784, to je precej slabše kot včeraj, je poudarila Bratuša.
V bolnišnicah se zdravi 511 bolnikov s covidom-19, od tega 86 na oddelkih intenzivne nege. Umrle so štiri osebe. "Razvidno je, da se število hospitaliziranih znižuje, kar je pozitivno. Nasprotno pa so podatki o povprečnem številu okužb danes najslabši v zadnjih sedmih dneh," je povedala Bratuša.
Država je glede na trenutne epidemiološke razmere še vedno v oranžni fazi. Ena regija ostaja rdeče obarvana. "Danes obravnavani podatki kažejo, da je sedemdnevno povprečje okužb danes 75, včeraj je bilo 71," je o razmerah v obalno-kraški regiji povedala Bratuša. S tem se je obalno-kraška regija nevarno približala črni regiji, saj je kritzerij za prehod v črno fazo postavljen pri 76.
"Še vedno velja, da smo v oranžni fazi in na državni ravni pogoji za prehod v rumeno fazo niso izpolnjeni," je še poudarila Bratuša.
LAŽ, LAŽ, LAŽ...... Mrš v 3.....
Lažete kot vedno, prasice teroristične smrdljive.
Strah je treba vzdrževat, ker samo tako lahko pripraviš narod, da upošteva še tako nelogične in neumne ukaze oziroma ukrepe.