Iz Grčije je bilo v prejšnjem tednu kar 42 odstotkov vseh uvoženih okužb, sledi Kosovo s 16 odstotki in Hrvaška z "le" 14 odstotki. Pred Avstrijo so nato še Bosna, Makedonija, Črna Gora in Srbija.
Štiri uvožene okužbe so iz Kirgizije, kar je več kot iz Velike Britanije, od koder so prišle tri okužbe. Po dve okužbi sta bili uvoženi iz Bolgarije in Italije, po ena pa iz Nemčije, Madžarske in Romunije.
V prejšnjem tednu je bilo potrjenih nekaj manj kot tri tisoč okužb (2994), kar je skoraj 40 odstotkov več kot v tednu prej. Kot lahko vidite, je število uvoženih okužb v primerjavi s tednom prej občutno padlo.
Številka uvoženih okužb se ne ujema s skupnim številom potrjenih okužb, saj tisti primeri, za katere ni izpolnjene ankete, niso upoštevani.
Če isti graf pogledamo v odstotkih, je razvidno, da je po več tednih več kot pol potrjenih okužb lokalnih.
Kot lahko vidite s spodnjega grafa, za prejšnji teden manjka še ogromno anket oziroma še niso bile izpolnjene. Te podatke sicer kasneje dodajo v tedensko poročilo.
Če isti graf pogledamo še v odstotkih, je razvidno, da se največ tistih, ki ve, kje je prišlo do okužbe, okuži doma. Sledi zasebno druženje, tistih, ki se okužijo na organiziranih dogodkih pa je skoraj toliko kot takih, ki se okužijo na delovnem mestu.
dezurni@styria-media.si
Vse skupej je en velik nateg, okužbe si zmišljuje ISJ in Pomorska fakulteta Piran, ker zgleda dobr služjo posamezniki za …
A so zaračunali davek na uvoz?
Uvoznik so tudi predstavniki držav na Bledu ,ki se družijo brez mask in zahtevane razdalje katero moramo upoštevati navadni državljani …