Sumljiv izdelek: Pozor, da vas ne zavedejo

Foto: Profimedia
Foto: Profimedia
Opozorilo na zavajajoče oglaševanje izdelka, ki je predstavljen kot zdravilo.
Oglej si celoten članek

Zdravstveni inšpektorat RS opozarja na zavajajoče oglaševanje izdelka Imosteon in odsvetuje nakup izdelka na spletnih straneh, ki ga oglašujejo kot zdravilo, čeprav v Sloveniji ni registriran kot zdravilo za zdravljenje osteohondroze, artroze in travmatskih obolenj, za blaženje bolečine v mišicah, pripomore k regeneraciji hrustanca…

"Izdelek je glede na sestavine, ki so omenjene na eni od spletnih strani, lahko tudi kozmetični izdelek, ki pa mu prodajalec pripisuje določene lastnosti, ki jih kozmetični izdelki nimajo, ne morejo oziroma ne smejo imeti," še opozarjajo na naši inšpekciji.

Prodajalec skriva identiteto

Na spletni strani  Foto: Print screen ni podatkov o prodajalcu, niti o politiki zasebnosti. Spletna stran je bila registrirana v Rusiji, od koder izhaja tudi podjetje, ki skriva podatke o plačniku domene. Drugih informacij na spletni strani ni (telefonske številke, e-maila). "Iz gornjih informacij sledi, da prodajalec skriva svojo identiteto. Za naročilo se zahteva le vnos države, imena in telefonske številke," dodajajo. 

Lažne identitete in izjave

Izdelek se ponuja z visokim popustom. Akcijska ponudba naj bi bila tudi časovno omejena, kar je umetno ustvarjanje časovnega pritiska za nakup in sodi med nepoštene poslovne prakse. Uporabljene so lažne identitete in izjave. Objavljeni so komentarji oseb, ki so izdelek preizkusili, pri čemer njihove verodostojnosti ni mogoče preveriti.

Spletna prevara

Vse navedeno kaže na to, da navedbe na spletnih straneh niso resnične in da gre za še eno izmed spletnih prevar. ZIRS odsvetuje nakup izdelka preko omenjenih spletnih strani. Izdelek se sicer oglašuje in trži tudi na drugih spletnih straneh. 

Zdravstveni inšpektorat opozarja, da pred nakupom prek spleta preverite spletno stran. Predvsem je potrebno poiskati informacije o ponudniku v spletni prodajalni, saj so ti podatki za spletne trgovine v EU zakonsko obvezni. Hkrati vsem uporabnikom svetovnega spleta priporočajo, da obiščejo spletne strani Varni na internetu (https://www.varninainternetu.si/) preko katerih Slovenski center za posredovanje pri omrežnih incidentih SI-CERT uporabnike interneta seznanja z varno uporabo interneta.

dezurni@zurnal24.si

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 3

  • 12:40 11. Marec 2020.

    Ironično. hkrati pa se ti pojavljajo oglasi, da je moč čez noč shujšati za toliko kilogramov. Da je moč v …

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.