Podatki niso spodbudni, prejšnjo nedeljo je bilo namreč potrjenih 395 novih okužb, kar pomeni okoli 15-odstotno rast. Ob sicer manj opravljenih PCR 1446 testih, je bil tudi delež pozitivnih testov včeraj višji, saj je bil prejšnjo nedeljo 27,3 odstoten.
Vlada je preko tviterja sporočila, da so v Sloveniji v nedeljo skupno opravili 1976 testov (hitrih in PCR) in potrdili okužbo pri 517 ljudeh. Delež pozitivnih testov (seštevek PCR-testov in hitrih testov) je tako znašal 26,2 odstotka. Včeraj je umrlo še 30 bolnikov s covidom 19.
Število hospitaliziranih znova naraslo
Znova se je zvišalo število hospitaliziranih, včeraj so sprejeli kar 98 bolnikov, 37 so jih odpustili. Danes je torej v slovenskih bolnišnicah 1221 bolnikov s covidom 19 (včeraj 1179), število tistih, ki potrebujejo intenzivno nego je 207. V nedeljo je bilo torej v bolnišnicah 42 bolnikov s covidom-19 več kot v soboto, dva več sta tudi potrebovala intenzivno nego. V nedeljo pa so umrli trije covidni bolniki manj kot dan prej.
Hitrih testov so včeraj opravili 312, delež pozitivnih je znašal 7,7 odstotka.
Na novo se je v domovih za starejše v obdobju od 24. 12. do 27. 12. okužilo 100 stanovalcev, aktivno okuženih je trenutno 1665 stanovalcev. Okužba je bila potrjena tudi pri 25 zaposlenih, aktivno okuženih je trenutno 669 zaposlenih.
O največjem porastu okužb so čez vikend poročali iz: -Doma ob Savinji Celje - 11 -Dom upokojencev in Oskrbovancev Impoljca - Enota Sevnica - 14 -Zavoda Svete Terezije Dobrepolje - 11.
Po podatkih Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) povprečje potrjenih primerov v zadnjih sedmih dneh znaša 1282, število potrjenih primerov okužb na 100.000 prebivalcev Slovenije v zadnjih 14 dneh pa 879. V državi je 18.466 aktivnih okužb, ocenjuje NIJZ.
V vladi se zavedajo, da bo delna sprostitev gibanja med prazniki povzročila določeno število okužb z novim koronavirusom, je včeraj opozoril premier Janez Janša. Predsednik vlade je ob tem dejal, da je šolstvo ena od prioritet pri sproščanju ukrepov, posebej za prvo triado in otroke s posebnimi potrebami. A je dodal, da je še prezgodaj za odgovor, ali bo povratek v šolo možen 4. januarja ali ne. Vlada bo o tem po njegovih napovedih odločala sredi tega tedna.
Pred vrnitvijo otrok s posebnimi potrebami v šole in zavode je predvideno testiranje 4.800 otrok in 2.700 zaposlenih v teh zavodih na okužbo s koronavirusom, je na Twitterju sporočilo ministrstvo za izobraževanje.
dezurni@zurnal24.si
1) Edini ukrep ki bi ustavil pandemijo na naših nediscipliniranih prostorih je: Prisilna 3 mesečna karantena za vsakega kršitelja kateregakoli …
To poročanje je kontraproduktivno, dokazuje se, da so vsi strokovno-politični ukrepi neučinkoviti, In ne se izgovorjati, da so za to …
ja mal se je smučalo mal se je hodilo k frizerjem..