Ljubljana ima po novem tri ograjene pasje parke, zadnji je v teh dneh zaživel v naselju Koseze, na zelenici ob stanovanjskem naselju Bratov Učakar.
Pridobitev je seveda pomembna, saj lahko v takšnem ograjenem prostoru lastniki svoje ljubljence spustijo z vrvice, kjer se lahko prosto gibljejo.
Kot je znano, je treba po zakonu v urbanem naselju imeti psa ves čas na povodcu, v nasprotnem primeru lastnika doleti kazen v višini dvesto evrov: "Park je odlična zadeva, psa lahko spustiš, tukaj se zdivja," nam je dejal eden od lastnikov psa, ki je nadaljevala, da so takšen prostor težko pričakovali in še več bi jih lahko bilo v Ljubljani. "Popoldne bo tukaj ogromno psov, boste videli," je še povedal gospod, ki sta se mu pridružili še dve lastnici.
"Nadaljnje število pasjih parkov bomo načrtovali po sprejetju proračuna MOL za leti 2017 in 2018," so nam na vprašanje, če je na obzorju še kakšen podoben projekt, odgovorili na Mestni občini Ljubljana (MOL) in dodali, da sta na območju Ljubljane na razpolago le še dva takšna parka; ob Vilharjevi (Župančičeva jama) in Pesarski ulici (Štepanjsko naselje). "Izvedba posameznega pasjega parka znaša okoli 10.000 evrov. Lokacijo izberemo glede na potrebe in pobude oziroma v sodelovanju s pristojno četrtno skupnostjo," so še pojasnili.
Pravila vedenja v parku
Skrbnik mora imeti vrečke za iztrebke, obvezno je pobiranje pasjih iztrebkov. Ob parku so klopce in seveda pasja stranišča. Pes se lahko giblje prosto oziroma brez povodca, če je primerno socializiran; otrokom brez spremstva odrasle osebe vstop ni dovoljen.
vanda.levstik@zurnal24.si