V imenu znanosti umrlo okoli 740.000 živali

Foto: Profimedia
Znanstveniki za poskuse najpogosteje uporabljajo miši, podgane in ribe.
Oglej si celoten članek

Po informacijah nemškega časopisa Neue Osnabrückner Zeitung je v preteklem letu umrlo okoli 740.000 živali v imenu znanosti. Dodatnih dva milijona živali pa so bili znanstveniki uporabili za živalske poskuse. Vir informacij so statistike, ki jih Nemčija pošilja Evropski komisiji.

Vizita za živali Tako lahko pomagate ježku

Miši, podgane, ribe in tudi opice

Foto: Profimedia poskusi na živalih Najpogosteje so znanstveniki za poskuse uporabljali miši (v letu 2017 okoli 1,37 milijona živali), podgane (255.000) in ribe (240.000). Sledijo jim psi (3300) in mačke (718). Število živali se po informacijah nemškega Ministrstva za kmetijstvo giblje na nivoju iz leta 2016. Občutno povišalo pa se število opic, ki jih znanstveniki uporabljajo pri živalskih poskusih – od 2462 leta 2016 na 3472 leta 2017.

Nemška ministrica za prehrano in kmetijstvo Julia Klöckner želi, da bi se število poskusov na živalih postopoma znižalo: "Živali so sobitja. Zaslužijo naše sočutje." Kjer so živali nepogrešljive za poskuse, je treba nujno najti alternative. Raziskave o alternativah ministrstvo podpira tudi finančno.

Neverjetno Psi, ki rešujejo "cold case" primere

Poročilo ugotavlja, da so okoli 50 odstotkov živali uporabljali za temeljne raziskave, 27 odstotkov za proizvodnjo in preverjanje zdravil in 15 odstotkov za raziskavo bolezni pri ljudeh in živalih.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

  • 11:24 26. December 2018.

    SRAMOTA, SRAMOTA!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.