Pasja slina vsekakor ni sterilna in vsebuje tudi bakterije. Vsebuje pa nekatere snovi, ki zavirajo razmnoževanje bakterij. Takšna snov je denimo encim lizocim, ki deluje protibakterijsko s tem, da katalizira cepitev vezi med dvema monosaharidnima enotama v bakterijski steni. Na ta način uničuje strukturno integriteto celične stene.
Poleg tega vsebuje pasja slina tudi histatine, ki preprečujejo okužbe in pomagajo pri celjenju ran. V pasji slini najdemo celo rastne faktorje, ki pospešujejo celjenje ran. Njihova slina zmanjšuje tudi bolečino, saj vsebuje opiorphin.
Bakterijska okužba kože
Kljub temu ni priporočljivo, da pustimo psu, da nam liže rano, saj slina kljub temu vsebuje veliko bakterij in drugih mikroorganizmov. Zaradi tega lahko pride do bakterijske okužbe kože in podkožnega tkiva. Več škodljivih snovi imajo lahko psi, ki so pred tem jedli določeno hrano ali lizali in grizli surove kosti, bikovko ...
Nekateri psi na sprehodu radi najdejo celo iztrebke ali mrhovino. Če je pes bolan, bi na tak način lahko tudi mi zboleli za kakšno hudo boleznijo, med najbolj znanimi je zagotovo steklina.
🍓 Seks klepet s pravimi dekleti 18+ 👉 𝐖𝐖𝐖.𝐘𝐄𝐒𝟒.𝐅𝐔𝐍 💦 id01040627
Snežinko, mislim da klobasaš. Pravilno so zapisali. V pasji slini je veliko koristnega, pa tudi veliko škodljivega. Čisto jasni so …
BUČKE! Doma imam tri primere, kjer je domači pes zlizal rano, eden od njih je bil še dojenček. Nobena žavba …