Nam ponoči res lezejo v usta?

Foto: Profimedia
Foto: Profimedias
Najbrž smo že vsi slišali za podatek, da v spanju v povprečju pojemo osem pajkov na leto. Pa je to res?
Oglej si celoten članek

Na srečo gre le za izmišljotino.

Človek za pajke ni zanimiv, zanj smo le ogromna gmota, ki diha in ima srčni utrip, s čimer povzroča za pajka moteče vibracije. “Večina plenilcev ne napada večjega plena, saj bi bili v boju poraženi. Pajkov preprosto ne zanimamo,” je za BBC pojasnil vodja oddelka za nevretenčarje v londonskem živalskem vrtu Dave Clarks.

Dodaja pa, da gre za nočne plenilce, ki pa nas lahko ugriznejo. Če bomo spali nekje na odprtem v naravi, se bomo morda zbudili s kakšnim ugrizom pajka na obrazu, nogi, roki …

Lahko gre v uho

Tudi fizično bi pajka zelo težko požrli. Spati bi morali z odprtimi usti, pajek bi moral splezati v usta in mi bi ga morali med spanjem celo pogoltniti.

Poleg tega lahko razmislimo, kolikokrat smo v življenju videli spati prijatelje, partnerja, svoje otroke in domače. Najbrž pa nismo nikoli videli pajka, ki bi se sprehajal poleg ust. 

Se pa lahko zgodi, da se pajek znajde v ušesu. Leta 2012 je neka Kitajka obiskala zdravnika, ker jo je en teden srbelo v ušesu. Zdravnik je ugotovil, da se je v ušesu nahajal pajek. Podoben pripetljaj je doživela tudi pevka Katie Melua.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 1

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.