"Politike strateškega potrpljenja je konec," je na novinarski konferenci z južnokorejskim zunanjim ministrom Yun Byung Sejem dejal Rex Tillerson. "Razmišljamo o novem nizu diplomatskih, varnostnih in ekonomskih ukrepov. Vse opcije so na mizi," je dodal ameriški zunanji minister, ki je pred tem obiskal demilitarizirano območje na meji med Južno in Severno Korejo, poroča francoska tiskovna agencija AFP.
Ena od opcij je tudi vojaško posredovanje proti jedrsko oboroženi državi. "Vsekakor si ne želimo, da bi prišlo do vojaškega konflikta. Če bodo zvišali grožnjo svojega oborožitvenega progama na raven, ki po našem prepričanju terja ukrepanje, potem je ta opcija na mizi," je bil odločen Tillerson.
Njegove izjave pomenijo jasen odmik od politike prejšnje ameriške administracije pod vodstvom Baracka Obame, ki se ni hotela ukvarjati s Severno Korejo, dokler se ta ne bi trdno zavezala jedrski razorožitvi.
Tillerson je na prvi turneji po Aziji v vlogi ameriškega zunanjega ministra. V sredo je v Tokiu izjavil, da 20 let trajajoča prizadevanja za jedrsko razorožitev Severne Koreje niso prinesla rezultata. Napovedal je nov pristop, pri čemer pa se ni spuščal v podrobnosti.
dezurni@zurnal24.si
A to ti tvoji libtards-media ali po domače fake news tipa CNN govorijo itd., kjer podporniki CNN in Hillary niti …
še bolj butasto je,če verjameš da je v severni koreji lepo ,tam če se ne nasmeješ ko ti rečejo na …
Zakaj bi pa sploh to naredili? Izolirana država S. Koreja je država, ki pač noče biti suženj nikomur in noče …