Za sežig so se oblasti odločile, saj se bojijo izbruha bolezni. Potres je sicer po zadnjih podatkih terjal 1339 življenj. Po dosedanjih podatkih je bilo ranjenih skoraj 12 tisoč ljudi, prek 100 tisoč pa jih je ostalo brez strehe nad glavo. Med mrtvimi je tudi več kot sto učencev, ki so jih pod seboj pokopale zrušene šole. Upanja, da bodo pod ruševinami še našli preživele, več kot tri dni po potresu praktično ni več.
V odročno okrožje Yushu na kar 4000 metrov nadmorske višine, kjer je bil epicenter potresa in kjer živi okoli 100 tisoč ljudi, je sicer prispelo kakih 13 tisoč reševalcev, ki pa zaradi nizkih temperatur in pomanjkanja kisika le stežka opravljajo svoje delo. Popotresni sunki se še naprej vrstijo.
Tibetanski verski vodja dalajlama je Peking pozval, naj mu dovolijo obiskati prizadeto območje. "V skladu z željami mnogih ljudi na območju sem pripravljen iti tja in jih tolažiti," je dejal dalajlama.
Zažigajo trupla žrtev potresa
V provinci Qinghai na severozahodu Kitajske, ki jo je v sredo prizadel potres z magnitudo 6,9, se je začel množičen sežig posmrtnih ostankov žrtev.