Ljudje na nekaterih območjih Hrvaške s strahom spremljajo nadaljnje naraščanje vodostajev in se bojijo, da najhujše šele prihaja. Najbolj kritično ostaja v Kosinjski dolini ob reki Liki. Poplave povzročajo težave tudi v Črni Gori, kjer pa je nevarno predvsem morje.
Reka Lika je v Kosinjski dolini zalila najmanj 30 hiš, številno so brez elektrike. Kakih 500 prebivalcev je odrezanih od sveta, saj so ceste poplavljene, tako da so odvisni od čolnov. Vrhunec poplavnega vala sicer šele prihaja, dopoldne se je gladina reke zviševala za kar pet centimetrov na uro, poročajo hrvaški mediji. Pustošijo tudi zemeljski plazovi, ki so doslej uničili že 13 objektov.
Nevarno naraščajo tudi vodostaji reke Save pri Jasenovcu, najhuje je tam v kraju Trebež, in reke Korane na območju Karlovca, kjer je med drugim že poplavljen kraj Logorište.
Tudi na območju Siska danes ostaja napeto. Čeprav je najvišji vodni val Kolpe in Save tam že prešel, namreč vodostaji zaradi nadaljnjih padavin zdaj spet naraščajo.
Kot so medtem sporočili s hrvaškega obrambnega ministrstva, vojska še naprej pomaga v obrambi pred poplavami na območju Jasenovca, Letovanića in Karlovca. Prav tako ljudem pomagajo pripadniki hrvaške gorske reševalne službe (HGSS). Kot je poročala HRT, so na terenu vse interventne enote, ki predvsem dodatno utrjujejo protipoplavno zaščito.
Po poročanju hrvaške tiskovne agencije Hina najhuje verjetno šele prihaja v naslednjih urah in dneh, saj se gladine rek še naprej dvigujejo, čeprav počasneje kot v soboto, poleg tega pa napovedujejo še nove padavine.
Poplave medtem povzročajo težave tudi v Črni Gori, kjer je zaradi nizkega zračnega pritiska in močnega juga skozi Otranska vrata nevarno naraslo morje ter poplavilo številna sprehajališča in bare ob obali, med drugim pri Baru. Prebivalci Budve so morali sinoči v veliki akciji priskočiti na pomoč pri obrambi starega dela mesta pred vodo. Nekatere vasi pri Ulcinju so odrezane od sveta.