Primer, ki bi lahko spremenil prakso piratiziranja, se je začel na Nizozemskem, ko je nizozemska ustanova, ki varuje interese imetnikov avtorskih pravic, sodišču že leta 2012 predlagala, naj družbama Ziggo in XS4ALL, ki ponujata spletne storitve, odredi blokado platforme The Pirate Bay. S pomočjo slednje uporabniki izmenjujejo in prenašajo dela, za katera v večini nimajo avtorskih pravic.
Po pritožbah je primer romal na nizozemsko vrhovno sodišče, to pa se je za dodatna pojasnila leta 2015 obrnilo na Sodišče EU. To je zdaj razsodilo, da čeprav uporabniki platforme za izmenjavo zadevna dela naložijo na splet, imajo upravljavci te platforme s svojo vlogo bistven pomen pri dajanju na voljo teh del javnosti.
Upravljavci po ugotavljanju Sodišča EU brišejo stare ali nepravilne datoteke Torrent ter dejavno filtrirajo nekatere vsebine. S tem varovana dela dejansko dajejo na voljo javnosti. Ob tem pa so bili upravljavci tudi obveščeni, da se z njihovo platformo omogoča dostop do del, objavljenih brez dovoljenja imetnikov pravic, s čimer so javno celo soglašali in takšno prakso spodbujali.
Zagotavljanje in upravljanje platforme za spletno izmenjavo varovanih del, kakršna je The Pirate Bay pa po odločitvi Sodišča EU torej pomeni kršitev avtorske pravice.
Odločitev Sodišča EU, ki pri piratiziranju ugotavlja tudi krivdo posrednika, posledično pomeni morebitno zeleno luč sodiščem za odreditev blokad spletnih strani, kot so The Pirate Bay ali slovenski Partis.
Se strinjam, otrokom kupim igrico v big bangu in je 70 eur, 2 dni je mir, potem pa hočejo drugo! …
pirati so korak pred zakonomisleci ... to isto kot politiki kradejo lažejo pa so vsi legalni kradljivci ki zakon dopušča …
+ tega imajo pa oni najmanj 2x boljši življenjski standard kar pomeni da si lahko privoščijo več. Za njih je …