Juncker je dejal, da je ta ekipa „zadnja priložnost“ za Evropsko unijo. Komisija v tej sestavi je prva, ki je bila oblikovana v skladu z lizbonsko pogodbo, kar pomeni, da je je imel veliko večji vpliv kot doslej izid evropskih volitev.
Evropski parlament je 59-letnega Junckerja na položaj potrdil julija. Sledilo je oblikovanje komisarske ekipe, na seznamu katere je bila iz Slovenije prvotno nekdanja premierka Alenka Bratušek. Kot edina od kandidatov ni prejela potrditve pristojnega odbora in je od kandidature odstopila. Nasledila jo je Violeta Bulc, ki ji je Juncker zaupal prometni resor. Parlament je zeleno luč celotni ekipi dal 22. oktobra.
Obilne obljube
Juncker obljublja komisijo, ki bo delovala usklajeno, reševala strateška vprašanja in spoštovala načelo subsidiarnosti. Napoveduje 300 milijard težek investicijski program in fleksibilno uresničevanje pravil pakta za stabilnost in rast. Obenem obljublja tudi večji poudarek na socialnih vprašanjih.
Vse kar znajo vlade držav s hinavsko socialistično ureditvijo je, da si za svojo potratno impotentno ekonomijo, sposojajo denar pri …
Franček ima čisto prav!
A sodiš po sebi.