"Še lansko leto je bilo za uvedbo smrtne kazni nekaj več kot polovica vprašanih, danes je takšnih že več kot dve tretjini," ob 10. oktobru, svetovnem in evropskem dnevu boja proti smrtni kazni, izpostavlja Miloš Janković. Spomnil je, da je bila smrtna kazen v Srbiji nazadnje izvedena 14. februarja leta 1992, končno ukinjena pa leta 2002.
Namestnik srbskega ombudsmana je prepričan, da smrtna kazen v Srbiji nikoli ne bo ponovno uvedena, kljub temu pa je nad visokim odstotkom njenih zagovornikov zaskrbljen.
"Ob dnevu boja proti smrtni kazni države, organizacije in ljudje širom sveta potrjujejo svojo opredelitev za ukinitev smrtne kazni tudi v tistih državah, kjer še obstaja oziroma opredelitev, da se ne bi nikoli več vrnila," je izpostavil Janković in dodal, da je smrtna kazen sporna tako iz moralnih kot tudi iz pravnih razlogov.
Poudaril je, da je vprašljiva pravica države, da lahko odredi, ali bo nekdo živel ali umrl ter dodal, da se je v državah, kjer je smrtna kazen uzakonjena, nemalokrat izkazalo, da so oblasti pokopale nedolžnega obsojenca.
tako je ,v prvi vladi ki je pisala novo zakonodajo so si bodoci kriminalci in zlocinci priredili zakone da se …
Tudi pri nas bi to bilo vredu za tiste, ki ukradejo več kot 100.000 eur skozi pranje denarja ali korupcijo …
V pravu se kot pri vsaki človeški aktivnosti dogajajo napake. Smrtna kazen je preveč dokončna reč, da bi se z …