Kot poroča Guardian, se je v samo 50 letih živalska populacija v divjini zmanjšala za 69 odstotkov. Vzrok za to je človeški poseg v gozdove, onesnaženje in industrializacija.
Od oceana do tropskega deževnega gozda, prisotnost ptičev, rib, dvoživk in kuščarjev je vedno manjša. Med letoma 1970 in 2018 se je v povprečju zmanjšala za več kot dve tretjini, povzroča WWF in Zoološko društvo Londona (ZSL). Pred dvema letoma se je ta številka gibala okoli 68 odstotkov, pred štirimi leti pa okoli 60 odstotkov.
Številni znanstveniki so prepričani, da živimo v času šestega množičnega izumrtja. Ta naj bi povzročil največjo izgubo življenja na Zemlji od časa, ko so po svetu hodili dinozavri. Vzrok za tako množično izumrtje? Ljudje.
Avtorji Poročila o stanju planeta, ki izide vsaki dve leti, pozivajo svetovne voditelje, naj sklenejo ambiciozen dogovor o biološki raznolikosti na vrhu Cop15 v Kanadi. Prav tako želijo, da zmanjšajo karbonske emisije, kar bi pomagalo ustaviti globalno segrevanje.
Množičen padec živalske populacije
V poročilu o stanju planeta so združili analize 32.000 populacij 5.230 vrst živali. S tem so merili spremembe v številčnosti divjih živali na različnih kontinentih in taksonih.
Najhujši padec živalske populacije opažajo v Latinski Ameriki in na Karibih. V 48 letih se je populacija zmanjšala za kar 94 odstotkov. Na padec populacije je najbolj vplivalo sekanje Amazonskega gozda, ki je predstavljal dom raznolikim vrstam živali.
Niti znanost, katastrofalne projekcije, gozdovi v plamenih, potopljene reke in visoke temperature ne prisilijo svetovne voditelje, da poskusijo rešiti naš planet.
Vzrok za padec populacije so pripisali tudi uničenem domovanju živalskih vrst, ki je bilo spremenjeno za v kmetijske namene. Živali vse težje najdejo pot na kopenska območja, saj jih ovirata infrastruktura in kmetijska območja.
Mednarodna zveza za ohranjanje narave prav tako izdeluje nov standard, ki bo preveril, ali je žival potrebno še dodatno zaščititi. Ta zeleni status bo pomagal znanstvenikom, da pomagajo živalskim vrstam, ki so na pragu izumrtja.
Poleg tega znanstveniki opozarjajo, da živalskih vrst ne bomo rešili samo z ohranjanjem, ampak tudi s spremembo produkcije in potrošnje. Za to potrebujemo tudi jasne in merljive cilje, ki zahtevajo obnovitev živalske populacije, zmanjšanje tveganja izumrtja ter prenehanje izumrtja.
Pozdravljeni, dokazi za to so in bili so tudi predvajani na vseh državnih televizijah, da je večinoma za to kriva …
Pozdravljeni, dokazi za to so in bili so tudi predvajani na vseh državnih televizijah, da je večinoma za to kriva …
Medtem , ko število volkov in medvedov nenehno raste. Kljub temu, kakšno škodo dela.