Na Hrvaškem sta daleč največji žarišči mesto Zagreb in Osiješko-baranjska županija (Đakovo), kjer je 206 oziroma 140 akrivnih okužb. Na obali je za zdaj precej varno, podobno kot v Sloveniji. Celo v Splitsko-dalmatinski županiji, kjer je največ, 33 aktivnih okužb, to glede na število prebivalstva pomeni 7,3 aktivne okužbe na sto tisoč prebivalcev. Če bi šlo za državo, ki bila po kriterijih NIJZ varna, v Sloveniji je ta kazalnik trenutno okrog 5,5.
Najbolj varna je ličko-senjska županija, ki obsega obalo od Senja, Karlobag in skoraj do Tribanja ter severni del Paga (Zrće in Novalja). Nimajo namreč niti enega aktivnega primera (to so primeri, potrjeni v zadnjih 14 dneh).
Najnovejše podatke o danes odkritih okužbah lahko najdete tukaj.
V Istrski županiji so v zadnjih 14 dneh potrdili šest aktivnih primerov, v primorsko-goranski (Opatija, Reka, Crikvenica, Krk, Cres, Lošinj, Rab) je bilo v zadnjih 14 dneh potrjenih kar 19 primerov, a je bilo med njimi kar nekaj mornarjev, ki jih testirajo, ko pridejo z ladje ali ko gredo na ladjo.
Šibeniško-kninska županija (obala od Pirovca do Rogoznice) ima štiri aktivne okužbe.
V Splitsko-dalmatinski županiji (Split, Makarska, Brač, Hvar, Vis) je kar 33 aktivnih okužb, a ima ta županija kar 448 tisoč prebivalcev (istrska 209, primorsko-goranska pa 283 tisoč). Kar nekaj od teh primerov je bilo testiranih in je dejansko v Zagrebu, a imajo stalno bivališče v tej županiji.
V Dubrovačko-neretvanski županiji (Korčula, Pelješac, Mljet, Lastovo) imajo sedem aktivnih primerov.
Podatki se lahko hitro spremenijo, saj je Hrvaška danes odprla meje z Bosno, Srbijo, prispel pa je tudi vlak iz Češke, kjer prav tako vse več okužb.
dezurni@zurnal24.si
Dobrodošli v najboljšem erotičnem klubu -- H︆︆︆︆o︆︆s︆︆s︆︆︆︆et︆︆︆︆.︆︆︆︆C︆︆o︆︆m