Sramežljivost kot duševna motnja

Foto: Žurnal24
Foto: Žurnal24 main
Pri otrocih, ki so po naravi bolj sramežljivi ali žalostni, obstaja možnost, da jim bodo zdravniki postavili diagnozo "socialna anksiozna motnja" ali "depresija" in bodo morali začeti jemati močna zdravila.
Oglej si celoten članek

Nove smernice pri zdravljenju duševnih bolezni, ki so jih sprejeli v Združenih državah Amerike, namreč določajo, da je treba vedenjske motnje mladih posameznikov, ki trpijo za podobnimi problemi, jemati kot duševno bolezen. To pomeni, da bi otroci ob svetovanju dobili tudi zdravila, s katerimi bi te motnje zdravili, poroča Daily Telegraph.

Psihologi so prepričani, da bi morali otroci, ki so v šolah mirni in tihi, dobiti diagnozo "socialna anksiozna motnja", tisti, ki se popolnoma zaprejo vase in ki so pogosto žalostni, bi dobili diagnozo depresije. Otrokom, ki so trmasti in ki se na vsak način upirajo staršem, bi postavili diagnozo "opozicijsko kljubovalna motnja".

Med zdravili, ki bi jih otroci jemali za zdravljenje motnje, bi lahko bil tudi prozac ali ritalin. V Veliki Britaniji zdaj poteka raziskava o tem, kako sprejemljive so nove smernice za britansko družbo in kako nevarna za sam razvoj otroka bi lahko bila takšna zdravila, ki sicer veljajo za zelo močna.

"Ne moremo zdraviti obnašanja"

Za takšno zdravljenje se ne zavzema britanska psihologinja Kater Fallon. Po njenem mnenju se obnašanje posameznika razvija dalj časa in je skupek različnih dejavnikov. "Ne moremo zdraviti obnašanja," je dejala in dodala, da je v takih primerih potrebno tesno sodelovanje med otrokom in starši.

Prva takšna zdravljenja otrok bi lahko v Veliki Britaniji začeli leta 2013. Na podlagi zdajšnjih izkušenj bo takrat za duševnimi boleznimi trpelo zelo veliko otrok.

Obišči žurnal24.si

Komentarjev 0

Napišite prvi komentar!

Pri tem članku še ni komentarjev. Začnite debato!

Več novic

Zurnal24.si uporablja piškotke z namenom zagotavljanja boljše uporabniške izkušnje, funkcionalnosti in prikaza oglasnih sistemov, zaradi katerih je naša storitev brezplačna in je brez piškotkov ne bi mogli omogočati. Če boste nadaljevali brskanje po spletnem mestu zurnal24.si, sklepamo, da se z uporabo piškotkov strinjate. Za nadaljevanje uporabe spletnega mesta zurnal24.si kliknite na "Strinjam se". Nastavitve za piškotke lahko nadzirate in spreminjate v svojem spletnem brskalniku. Več o tem si lahko preberete tukaj.